HARIDUS- JA KULTUURISELTS LÄTE MTÜ

Media page and news feed
?
This company's branding has already reached 1,049 peopleand his is followed by 6 Storybook users.On average, the company has been rated 2.0 points.and commented

HARIDUS- JA KULTUURISELTS LÄTE MTÜ current status

This company's branding has already reached 1,049 peopleand his is followed by 6 Storybook users.On average, the company has been rated 2.0 points.and commented 8 times.

Tegevusaruanne 2024

Haridus- ja Kultuuriselts Läte asutati 11.oktoobril 2007.a.

Seltsi eesmärkideks on: ● kultuuri ja hariduse arengu teostamine; ● inimeste aktiviseerimine ja julgustamine, mõtestamaks ümbritsevat maailma ja iseenda elu; ● waldorfpedagoogikal põhineva kooli ja lasteaia/lastehoiu väljaarendamine, ülalpidamine, nende esindamine kolmandate isikute ees; ● waldorfpedagoogika ja muu vaba isiksuse kesksete terviklike arenguideede tutvustamine, loengute, kursuste, seminaride, näituste ja ürituste korraldamine ning täiskasvanute täiendkoolitus; ● pärimuskultuuri hoidmine ja edasikandmine; ● ökoloogilise ja inimkeskse eluhoiaku kujundamine; ● koostöö arendamine haridust ja kasvatust edendavate organisatsioonide ja üksikisikutega.

Alates 1.juulist 2008 on Haridus- ja Kultuuriselts Läte kantud Vabariigi tulumaksusoodustusega ühenduste nimekirja.

Missioon

Luua harmooniline kasvukeskkond inimese füüsiliseks, hingeliseks ja vaimseks arenguks.

Visioon

Kool on vabaduskasvatusel põhinev keskkond kogu perele, kus areng kulgeb läbi isetegemise, loomingu, eneseleidmise ja eluks vajalike oskuste arendamise. Täiskasvanu vastutab oma mõtte, sõna ja teo eest ning on nende teadlik looja. Õpetaja, lapsevanem ja laps tegutsevad vastastikuses austuses, usalduses ja heasoovlikkuses.

Tegevused september 2023 – august 2024 31.08.2024 seisuga oli seltsis 36 liiget.

Haridus- ja Kultuuriseltsi Läte kõrgeimaks otsustajaks on liikmete üldkoosolek ehk üldkogu.

Üldkogu kogunes majandusaasta jooksul kaks korda. Üldkogu põhiteemadeks olid 2023/24 aasta aastaaruande kinnitamine ning Waldorfkooli Läte 2024/25 õppemaksu suuruse kinnitamine.

Üldkoosolekute vahelisel ajal juhtis seltsi tegevust üldkogu poolt valitud juhatus. Kevadel toimus juhatuses liikmete vahetus - lahkusid Piret ja Vahur Suvi ning nende asemele asusid Meeri Melts,

Maigi Ramjalg ja Merje Tomson. Juhatus jätkas koosseisus: Urmas Keller, Merle Kivinukk,

Meeri Melts, Marve Merioja, Maigi Ramjalg, Helle Suurlaht ja Merje Tomson. Aruandeaasta jooksul toimus 15 juhatuse koosolekut. Juhatuse liikmed juhatuse liikme tasu ei saanud.

Selts peab üleval põhihariduskooli Waldorfkool Läte, millele on väljastatud tähtajatu tegevusluba.

Seltsi liikmete poolt kodanikualgatusest rajatud Waldorfkool Läte loob haridusalaseid valikuvõimalusi Lääne-Harjumaa peredele, kes soovivad oma lastele waldorfpedagoogilist kasvatust.

Kooli põhimõtteks on lähtuda inimese terviklikkusest ja mitmekülgsusest, luues lastele sobiv kasvu- ning õppekeskkond, mis lubab avada igas õpilases peituva arengupotentsiaali. 2023/2024. õppeaastal õppis 1.-9. klassis kokku 167 õpilast kümnest kohalikust omavalitsusest. Selts oli tööandjaks 28 töötajale, s.h 26 õpetajale.

Teraapilist tuge lastele ja õpetajatele pakkusid 2023/2024 aastal eurütmiaterapeut Katrin Napp, maaliterapeut Anneli Kirsme ja HEV koordinaator Kaia Mets-Buijs. Nende vastuvõtud toimusid kahel päeval nädalas.

Comments (0)


Are you sure you want to delete this article?

Dropdown

all articles

Are you sure you want to delete this article?

Loader

Loader

App Ad

Scorestorybook Chrome extension

The Storybook extension tells you which company's website you are currently on and how reliable that company is today. download extension

See the background of the caller! Storybook App brings you direct contacts for 400,000 Estonian companies and individuals (managers, officials). The data is enriched with solvency and financial information.