OIVALINE AJAKIRJANDUS SA

Media page and news feed
?
This company's branding has already reached 542 peopleand his is followed by 1 Storybook user.The company has not been rated.and there are no comments either.Te

OIVALINE AJAKIRJANDUS SA current status

This company's branding has already reached 542 peopleand his is followed by 1 Storybook user.The company has not been rated.and there are no comments either.

Tegevusaruanne 2024

SA Oivaline Ajakirjandus (edaspidi OA) loodi 2020. aasta detsembris eesmärgiga anda välja stipendiume, et edendada Eestis uurivat ja ühiskonda sügavuti mõtestavat ajakirjandust.

Stipendium võimaldab luua ajakirjanduslikku sisu, mis nõuab autoritelt tavapärasest rohkem aega ja pühendumist. Stipendiumile saavad kandideerida nii tegevajakirjanikud, vabakutselised kirjutajad kui ka teemavaldkondi süvitsi tundvad eksperdid ja teised huvilised.

OA juhatus valib iga taotlusvooru teemad välja vastavalt ühiskonnas toimuvatele arengutele ja probleemidele, mis vajaksid senisest analüütilisemat ja põhjalikumat käsitlust. Stipendiumide suurus jääb enamasti vahemikku 3000–5000 eurot.

OA on tänaseks välja andnud 31 ajakirjandusstipendiumi. Stipendiumi toel on ilmunud üle 30 uuriva ajakirjandusliku loo või videoprojekti.

2024. aastal toimus aprillis stipendiumivoor, kus stipendiumikonkursile laekus 15 ideekavandit. Taotlusvooru teemad olid kuritöö ja karistus, tippsport, välisinvesteeringud, narkootikumid ja tehisintellekt.

Selles voorus antud stipendiumid: (cid:127) Deisi Helemäe-Sarv – "Kuidas on narkootikumidest saanud Eestis tavapäevane elu osa?" (cid:127) Elina Kivinukk – "Mis on tippsport?" (cid:127) Ellen Jõgi, Siim Martti Kubensky, Kristopher Muraveiski, Laura Jõgar, Sebastian Plado, Martin Erik Maripuu, Margus Vahter – "Kuidas on narkootikumidest saanud Eestis tavapäevane elu osa?" (cid:127) Ester Vaitmaa – "Lõimumise uued väljakutsed" (cid:127) Holger Roonemaa – "Kuidas on narkootikumidest saanud Eestis tavapäevane elu osa?" (cid:127) Tanel Saarmann – "Kuhu kaob Eesti raha? Miks investeeringud Eestist ära kolivad?" 2024. aastal ilmus stipendiumi toel mitmeid ajakirjanduslikke lugusid, sealhulgas:

Deisi Helemäe-Sarv avaldas artiklite ja taskuhäälingute sarja narkootikumide teemal, käsitledes nii sõltlaste, nende perede kui ka spetsialistide vaatenurki.

(cid:127) Tanel Saarmann ja Ärilehe tiim avaldasid sarja "Raha jälgedel", mis uuris välisinvesteeringute liikumist ja mõju Eesti majandusele.

(cid:127) Ester Vaitmaa projekt käsitles lõimumise uusi väljakutseid ja multikultuurseid lasteaedu.

Üks 2023. aasta stipendiumisaaja otsustas projekti katkestada ja maksis stipendiumi tagasi. Mõned 2024. aasta stipendiumisaajad taotlesid oma projektidele tähtaja pikendust, mis näitab teemade keerukust ja vajadust põhjalikuks käsitluseks.

OA jätkas koostööd MTÜga President Kaljulaid Foundation, mille raames toetab fond sihtasutust 2023. ja 2024. aastal kokku 10 000 euroga.

Koostöö toel pööratakse rohkem tähelepanu meediaharidusele ja -kirjaoskusele.

OA asutajad on Hans H. Luik, Viljar Arakas ja Siim Tuisk. OA juhatusse kuuluvad Mari-Liis Rüütsalu, Delfi peatoimetaja Urmo Soonvald ja

Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov, kes valivad ühtlasi välja ka stipendiumi saajad. Ajakirjandusstipendiume on rahastanud Hans H. Luik,

Viljar Arakas, Raul Kirjanen, Janek Veeber, Andres Viisemann, Tanel Aamer, Hugo Osula perekond ja president Kaljulaidi fond. OA nõukokku kuuluvad Hans H. Luik, politoloog ja ajakirjanik Erik Moora ning MTÜ President Kaljulaid Foundation tegevjuht Taavi Linnamäe.

Alates 2021. aasta esimesest taotlusvoorust on OA välja andnud stipendiume kokku üle 116 950 euro. OA on kantud alates 2021. aastast tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute, sihtasutuste ja usuliste ühenduste nimekirja.

2024. aastal OA-s töötajaid ei olnud ning juhatuse ja nõukogu liikmetele tasu ei makstud.

Comments (0)


Are you sure you want to delete this article?

Dropdown

all articles

Are you sure you want to delete this article?

Loader

Loader

App Ad

Scorestorybook Chrome extension

The Storybook extension tells you which company's website you are currently on and how reliable that company is today. download extension

See the background of the caller! Storybook App brings you direct contacts for 400,000 Estonian companies and individuals (managers, officials). The data is enriched with solvency and financial information.