TARTU TURG AS hetkeolukord
Juba 254 541 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 21 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,5 punktiga ja kommenteeritud 604 korda.
Tegevusaruanne 2023
Tartu Turg AS asub kesklinnas ja koosneb kahest turukaubanduse pindade väljaüürimise üksusest, millest üks on ajalooline Turuhoone ning teine on Avaturg, mille juurde kuulub ka Turuhall. Tartu Turg AS põhitegevusaladeks on turukaubanduse organiseerimine, tasuliste turuteenuste osutamine, kaubandusinventari laenutamine ja ruumide üürimine.
EMTAKi järgi on tegevusalaks enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus (kood 68201).
AS Tartu Turg majandustegevuse tulemusel kujunes 2023 aasta müügitulu 983 079 eurot. Aruandeaasta kasum oli 73 808 eurot.
Turuhoone on Eesti toidu visiitkaart Tartus. Turg on ja jääb linnakeskkonna oluliseks osaks. Tartu Turg eristub oma konkurentidest, kelleks on teised kaubanduskeskused, sellega, et koondab ühte võimalikult vahetult tootjalt tarbijale pakutava kauba – põhiliselt toiduained ja esmatarbekauba.
Turuhoone äritegevus on stabiilne aastaringselt, kuid tegevus aeglustub suvekuudel juulis ja augustis, mil on Tartu linnas vähem inimesi ning mõningad kauplejad puhkavad sellel perioodil.
Avaturu tegevus on hooajalisem ning aktiivne kauplemisperiood avaturul jääb aprillikuust oktoobrikuuni. Käibeerinevused kõrg- ja madalhooajal võivad olla 4-5 kordsed. Hooajalisusest tingitud sissetulekute erinevustega kaasnevad riskid on maandatud detailse kuude lõikes tehtud eelarvestamise ja rahavoogude planeerimisega.
Tartu Turg AS on eraõiguslik juriidiline isik, mille eesmärgiks on äritegevusest kasumi saamine. Siiski on tegemist Tartu linna ja kogu Lõuna-Eesti jaoks tähtsa ettevõttega, mille tegevuse osas kõrgendatud avalik huvi. Sellest tulenevalt on Tartu Turg avatud organisatsioon ning avalikustab oma tegevusi ning suhtleb ühiskonnaga pidevalt. Tartu Turg analüüsib oma enda ja ka oma partnerite keskkonnamõjusid pidevalt ning teeb sellele vastavalt muudatusi keskkonnamõjude pidevaks vähendamiseks. Olulisemad mõjurid on energiatarbimine ja jäätmete teke. Heitmeid õhku ega vette ning müra ettevõttel ega partneritel oluliselt ei teki. Jäätmete osas on ettevõtte investeerinud jäätmete kontrollitud vastuvõtmise ja sorteerimise süsteemi (sh taaskasutatavate pakendite kogumise süsteemi).
Majandusaasta ja aruande koostamise perioodi valuutakursside, intressimäärade ja börsikulude muutumisega seonduvad olulised riskid puuduvad.
Koostatud on suhtarvude analüüs: 2023 2022
Lühiajalise võla kattekordaja =käibevara /lühiajalised 1,135 1,188 kohustised
Likviidsuskordaja =likviidsed varad/lühiajalised 1,135 1,188 kohustised
Rahakordaja =raha ja 0,115 1,060 väärtpaberis/lühiajalised kohustised
Võlakordaja 0,586 0,621 =kokku kohustised/kokku varad
Põhivara käibekordaja =müügitulu/põhivara 0,419 0,388 jääkmaksumus
Koguvara käibekordaja 0,365 0,342 =müügitulu/vara
Kapitaliseerituse tase =pikaajalised 0,533 0,578 kohustised/(pikaajalised kohustised+omakapital)
Tegevustulukus 0,075 0,038 =puhaskasum/müügikäive
Kommentaarid (0)