PIHLAKA AS hetkeolukord
Juba 4585 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 36 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,6 punktiga ja kommenteeritud 300 korda.
Tegevusaruanne 2023
Peamised tegevusalad ja nende tulemused
AS Pihlaka on 1993. aastal majandustegevust alustanud ettevõte. Ettevõtte peamiseks tegevusalaks on kondiitri- ja kulinaariatoodete tootmine ning nende hulgi- ja jaemüük.
Ettevõtte 2023. a. müügitulu oli 5 540 827 eurot ( 2022: 4 961 539 ), mis on 11,7 % suurem võrreldes eelmise majandusaastaga.
Tootearenduse käigus on turule toodud uusi tooteartikleid. Ettevõtte müügitulust moodustas 99,74 % müük Eesti Vabariigis ja 0,26 % müük teistes Euroopa
Liidu liikmesriikides (Soome Vabariik).
Olulised aruandeaasta jooksul toimunud sündmused
Firma 2023. aasta majandustegevuse peamisteks eesmärkideks oli oma toodete tuntuse kasvatamine potensiaalsete tarbijate hulgas, ostjate arvu suurendamine ning tootearendus.
2023 oli maailma majandusele raske aasta. Ukraina sõda, mille lõppu aasta alguses oodati, kestis edasi ja aasta lõpus asusid Vene väed taas jõulisemalt ründama. Euroopa on tervikuna läbimas kõrge inflatsiooni ja madala kasvuga perioodi ning konjuktuur on suhteliselt nõrk. Nõudluse languse oluliseks põhjuseks on ka see, et Eesti toodangu hinnatase on kiiresti kasvanud. Meil on olnud Euroopa keskmisest kiirem inflatsioon ja sisendhinnad on palju kasvanud
Majanduse jahenemise tingimustes on globaalsed tööturud suutnud langusele hästi vastu panna. Töötus ei ole suurenenud, vaid jäänud suhteliselt madalaks. Elukalliduse tõusust tingituna tekkis palgasurve tööandjatele. AS Pihlaka tööjõukulud suurenesd 2023. majandusaastal 10,6 %.
Aruandeaastal AS Pihlaka müügikäive võrreldes eelneva perioodiga suurnes 11,7 %.AS Pihlaka toodete edasimüügiga tegelevate lepingupartnerite hulk on 2023. majandusaastal püsinud staabiilne. Suurima müügimahuga lepingupartneriks oli AS Selver. Müügikäibest moodustas AS Pihlaka kohvik-kaupluste müük 73,2 % ja toodangu müük lepingupartneritele 26,8 %
Aina rohkem inimesi võtab omaks e-kaubamduse, mis pürgib üha enam traditsioonilise jaekaubanduse kõrvale. Lähtuvalt sellest arendas AS Pihlaka 2023.
aastal ettevõtte e-kaubamduse tarkvara , millega avanes klientidel mugavam võimalus vormistada e-tellimusi.
Olulised aruandeaasta jooksul tehtud investeeringud
Investeeringud põhivarasse aruandeaasta jooksul olid kokku 6 795 eurot ( 2022: 116 116 eurot), sealhulgas masinad ja seadmed kokku 6383 eurot ning muud invsteeringud 412 eurot. Võrreldes eelmiste majandusperioodidega oli investeeringute summa põhivarasse tunduvalt väiksem ning vajadus suuremateks investeeringuteks puudus.
Seisuga 31.12.2023 oli ettevõttel lühiajalisi bõrsil kaubeldavaid aktsiaid ja võlakirju 2 640 354 euro väärtuses ( 2022:2 327 907 eurot ). Uusi aktsiaid ja võlakirju soetati summas 1 975 095 eurot ja lunastati 1 862 161 euro väärtuses.
Finantsaruandlus ja auditeerimine
AS Pihlaka koostab finatsaruanded vastavalt Eesti finantsaruandluse standardile (EFS), lisaks lähtutakse Eesti Vabariigi raamatupidamise seadusesest,
Raamatupidamise Toimkonna poolt välja antud juhenditest ning Ettevõtte raamatupidamise sise-eeskirjadest.
Juhatuse poolt kinnitatud 2023. majandusaasta aruannet auditeerib sõltumatu audiitor.
Ettevõtte tegevusvaldkonna üldine makromajanduslik areng ja selle mõju majandustulemustele
Üldine majanduskeskond ei olnud 2023. aastal ettevõtetele soodne. Vaatamata lõppenud energiakriisile ja sellele järgnenud rekordiliselt kõrgele inflatsioonile jahtus majandus prognoositust kiiremini.
Majanduse arengut mõjutasid oluliselt kaks majandustegurit.
Energiavarustuskindlus. Aasta alguses oli veel ebaselge, kuivõrd õnnestub sanktsioonide alla jäänud Venemaa gaasi asendamine uute tarnijatega ja alternatiivsete energiaallikatega, siis soe talv ja ja uued varustuskanalid lahendasid selle probleemi edukalt. Enegiahinnad on aga jäänud kõrgemateks kui enne sõda. ja on seega olnud oluliseks inflatsiooniteguriks.
Kommentaarid (0)