TAPVEI ESTONIA OÜ hetkeolukord
Juba 4338 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 39 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,4 punktiga ja kommenteeritud 49 korda.
Tegevusaruanne 2023
OÜ Tapvei Estonia on pika ajalooga ja 100% Eesti kapitalil põhinev tootmisettevõte, mille peamiseks tegevusalaks on väikeloomadele haavapuidust allapanu, pesamaterjali ning klotside tootmine ja müük. Tapvei Estonia on üks maailma juhtivaid väikeloomade allapanu tootjaid.
Aruandeaasta oli heitlikust majanduskeskkonnast tulenevalt täis erinevaid väljakutseid. Enim mõjutasid meie tegevust kõigi sisendite kiire ning märkimisväärne hinnatõus aasta esimeses pooles – alustades toormaterjalist kuni transpordi ja energiakandjateni. Õnneks aasta teises pooles sisendite hinnatõus taltus ning algas stabiilsem periood. Proovile pandi nii meie kui ka meie hankijate tarnekindlus ning paindlikkus tulla toime kiirelt muutuvates oludes. Hea meel on tõdeda, et suutsime kõik tekkinud takistused ületada ning meie kliendid said tellitud kauba alati õigeaegselt kätte. Usun, et suhted klientidega tugevnesid seeläbi veelgi, olles tõestanud, et Tapvei suudab ka keerulistes oludes hoida tarnekindlust ning oma toodete kõrget kvaliteeti.
Tapvei Estonia on ekspordile keskendunud ettevõte ning ligi 99% müügitulust moodustab müük väljapoole Eestit. Ettevõte müüs aruandeaastal oma toodangut ligi 30 sihtriiki, maailmajagudest on esindatud nii Euroopa, Põhja-Ameerika, Aasia kui ka Okeaania. 2023.aasta müügituluks kujunes rekordilised 5,0 miljonit eurot, 2022.aastal oli ettevõtte müügitulu 4,8 miljonit eurot. Stabiliseerunud sisendkulude hinnatase võimaldas parandada ka ettevõtte kasumlikkust ja nii ulatus 2023.aasta EBITDA 0,67 miljoni euroni (2022.aastal 0,47 miljonit eurot).
Tagamaks ettevõtte jätkusuutlikku arengut ning klientide rahulolu, on Tapvei tähtsaimaks prioriteediks kõrgekvaliteediline, kuid samas keskkonnasõbralik toode ja tootmine. Regulaarselt viiakse läbi sõltumatute laborite poolt mikrobioloogilised, keemilised ja keskkonnaalased testid, kindlustamaks ettevõtte toodangu vastavuse kõrgeimatele rahvusvahelistele standarditele. Tapveile on väljastatud muuhulgas Rainforest
Alliance, FSC, ISO 9001, ISO 14001 ja ISO 45001 sertifikaadid. Eelpoolnimetatud sertifikaatidega on kaetud kõik ettevõtte jaoks olulist rolli mängivad valdkonnad – jätkusuutlikult majandatud toormaterjal, kvaliteetsed tooted, keskkonnasõbralik tootmine ning meie töötajate heaolu.
Ettevõtte äritegevusega seotud riskide juhtimine on oluline ja lahutamatu osa ettevõtte juhtimisest. Tegevjuhtkond analüüsib koostöös nõukoguga regulaarselt ettevõtte riske ja nende maandatust. Olles eksportija paljudele erinevatele turgudele, mõjutab ettevõtet enim globaalse majanduse käekäik ning välisturgude nõudlus. Samuti on ettevõte avatud finantsriskidele, sh krediidiriskile, likviidsusriskile ja valuutakursside ning intressimäärade muutumisega seotud riskidele.
(cid:127) Krediidirisk väljendub kahjuna, mida ettevõte võib kanda ja mida põhjustab tehingu vastaspool, kui ta jätab oma lepingulised kohustused täitmata.
(cid:127) Likviidsusrisk ehk ettevõtte tegevusest tulenevate kohustuste täitmiseks piisavate rahaliste vahendite olemasolu efektiivseks tagamiseks tehakse rahavoogude planeerimist järjepidevalt.
(cid:127) Valdav osa ettevõtte müügist toimub eurodes ning seega on võimalik valuutakursi risk minimaalne.
(cid:127) Ettevõte on avatud ka intressiriskile, kuivõrd võetud pangalaen kannab ujuvat intressimäära, olles otseselt mõjutatud baasintressimäärast.
Euribori intressimäärade tõus suurendab ettevõtte finantskulu.
Aruandeaastal töötas ettevõttes keskmiselt 26 töötajat, kellele arvestati töötasudena 801 tuhat eurot. 2022.aastaga võrreldes kasvasid tööjõukulud ca 36 tuhande euro võrra. Märgina vastastikusest usaldusest ja rahulolust on Tapvei töötajate keskmine tööstaaž ligi 10 aastat.
Suurt rõhku pöörasime aruandeaastal ka uute toodete väljatöötamisele. Lisaks tegime märkimisväärseid investeeringuid tootmise täiendavaks automatiseerimiseks ning efektiivistamiseks. 2023.aastal tegi ettevõte investeeringuid põhivarasse 393 tuhande (2022.aastal 176 tuhande) euro ulatuses. Suurima osa moodustasid investeeringud tootmisega seotud seadmetesse. Järgnevaks aastaks on ettevõte plaaninud investeeringuid põhivarasse ca 150 tuhande euro ulatuses ning põhirõhk saab olema tootmise edasisel automatiseerimisel ning efektiivsemaks muutmisel.
Järgmiste aastate plaanid näevad ette nii käibe kasvu kui ka varasemate aastate kasumlikkuse taastamist. Seatud ambitsioonikate eesmärkide täitmiseks tuleb laieneda uutele sihtturgudele ning suurendada tootevalikut ja mitmekesistada müügikanaleid. Kindlasti tuleb aga säilitada toodete kõrge kvaliteet ning esmaklassiline tarnekindlus.
2023 2022
Müügitulu (EUR) 5 029 880 4 814 098
Müügitulu kasv 4,5% 5,3%
EBITDA 671 937 471 862
EBITDA marginal 13,4% 9,8%
EBITDA kasv 42,4% -52,2%
Puhaskasum 174 038 27 684
Puhaskasumi marginal 3,5% 0,6%
Kommentaarid (0)