Balti Vara - Energiasäästlik elukeskkond
Energiasääst ja keskkonnasõbralik elukeskkond on tänapäeva maailmas hädavajalikud. Säästlikke energialahendusi vajatakse igas eluvaldkonnas, alates majandusest kuni eluasumiseni ja kultuurist keskkonnani. Kui soovime saavutada modernset ja kliimaneutraalset majandust, säilitades samal ajal looduskeskkonna, on oluline alustada energiasäästmisest kodust.
Hoonete energiakulud moodustavad Euroopa Liidus 40% kogu energiabilansist, Eestis isegi 42,7%. Elektrienergia, gaasi ja soojuse tarbimine on peamised energiakandjad, millest soojus moodustab suurima osa Eesti energiatarbimisest.
Euroopa Liit ja Eesti riik suunavad jõupingutusi energiasäästlike hoonete kasutuselevõtuks ning toetavad olemasolevate hoonete rekonstrueerimist energiatõhusamaks. Eesmärk on vähendada elamufondi energiasõltuvust ja kasvuhoonegaaside heitkoguseid.
Eesti riiklik energia ja kliimakava 2030 seab eesmärgiks vähendada 2030. aastaks kasvuhoonegaaside teket 70%, suunates tähelepanu avaliku sektori ja äri- ning eluhoonete rekonstrueerimisele. Aastaks 2050 on plaanis rekonstrueerida kõik enne 2000. aastat ehitatud hooned, sh umbes 14 000 korterelamut.
Energiamajanduse arengukava 2030 toob välja elamufondi suurimad probleemid: suur energiakulu, ebatervislik sisekliima ja ebapiisav eluasemekeskkonna planeerimine. Kuid nende probleemide lahendus peitub hoonete rekonstrueerimises energiat säästvaks ja energiat tootvaks.
Balti Vara Ehitus on võtnud eesmärgiks kasutada hoonete energiatõhusaks muutmiseks kõiki efektiivseid taastuvenergia lahendusi. Korterelamu rekonstrueerimine mitte ainult ei vähenda energiakulusid, vaid parandab oluliselt sisekliimat, loob parema elukeskkonna ning annab hoonele kaasaegse välisilme.
Energiasäästu tulemusena pikeneb hoone eluiga, mis omakorda suurendab kinnisvara väärtust. Lisaks tekib elanikel tugevam kodumaja tunne, sest nad panustavad aktiivselt jätkusuutlikkusse ja keskkonnasõbralikku elukeskkonda.
Korterelamu rekonstrueerimisel kasutatakse efektiivseid lahendusi, mis hõlmavad hoone automatiseeritud energiatootmist, tarbimist ja jälgimist. See mitte ainult ei vähenda energiakulu, vaid võimaldab ka ülejäävat energiat müüa, muutes hoone energiapositiivseks.
Energiasäästliku elukeskkonna loomine algab iga koduomaniku teadlikkusest ja otsusest panustada säästlikesse lahendustesse. Kodust alustamine on võti, et liikuda suurema eesmärgi, kliimaneutraalse ühiskonna suunas. Läbi jätkusuutlike valikute ja teadlike otsuste saame kõik aidata kaasa tervislikule, keskkonnasõbralikule ja energiasäästlikule tulevikule.
Kommentaarid (0)