FINTECHX OÜ hetkeolukord
Juba 2169 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 1 Storybooki kasutaja. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 3,1 punktiga ja kommenteeritud 13 korda.
Tegevusaruanne 2023
Sissejuhatus
Põhitegevus
FintechX OÜ (edaspidi “Ettevõte”) arendab Kriptomat kaubamärgi all virtuaalvääringu teenuste platvormi, kus Euroopa Liidu jaekliendid ja ettevõtted saavad luua ja hallata oma krüptoinvesteeringute portfelli.
Ettevõte on asutatud 07.02.2018 ja põhitegevusalaks on “Muude mujal liigitamata finantsteenuste osutamine, v.a kindlustus ja pensionifondid” vastavalt Eesti Majanduse Tegevusalade Klassifikaatori (EMTAK 2008) määratlusele. Ettevõtte põhitegevuskoht on Tallinnas Pärnu mnt 31.
Ettevõte paklub teenuseid veebiplatvormi https://kriptomat.io/ ja mobiilirakenduse kaudu.
Ettevõttel on tähtajatu tegevusluba Rahapesu Andmebüroolt, tegevusloa nr on FVT000310 (https://mtr.ttja.ee/taotluse_tulemus/547318).
Ettevõtte pakub järgmiseid teenuseid: 1. Virtuaalvääringu ostmine ja müümine: Kliendid saavad osta virtuaalvääringuid eurode eest või müüa neid eurode vastu. Konto rahastamine on võimalik pangaülekannete, kaartide ja muude alternatiivsete maksemeetodite kaudu.
2. Virtuaalvääringute kauplemine: Kliendid saavad kaubelda virtuaalvääringuid olemasolevate kauplemispaaride raames. Saadaval on lihtsad kauplemistööriistad nagu jälgimisnimekirjad, ostu/müügi korraldused kindlate hindade juures ja hinnateavitused.
3. Investeerimine virtuaalvääringutesse: Kliendid saavad kasutada erinevaid kasutajasõbralikke lahendusi investeerimiseks, sealhulgas korduvad ostuplaanid, intelligentsed portfellid (automaatsed portfellihalduslahendused), hoiukontod (finantseesmärkide säästmiseks) ja
Kripto Earn (teenida tulu virtuaalvääringutelt).
4. Hoiustamisteenus: Ettevõte pakub hoiustamisteenust Kriptomat platvormil ostetud virtuaalvääringutele, ilma lisatasudeta.
5. Virtuaalne rahakoti teenus: Ettevõte pakub virtuaalvääringute ülekandeteenust teatud toetatud vääringutele.
Ettevõte on registreeritud virtuaalvääringu teenuste pakkujana Kreekas, Hispaanias, Poolas, Prantsusmaal ja Horvaatias.
Ettevõtte peamised tuluallikad on pakutavatelt teenustelt tehingutasud. Ettevõtte tegevuskoht on Eesti ja Ettevõte on Eesti maksuresident.
Eesmärk ja tegevuspoliitikad
Ettevõtte esmane eesmärk on lihtsustada virtuaalvääringute kasutamist, kuid samas pakkudes kõrget turvalisust ning maandades virtuaalvääringu teenusega kaasnevaid riske.
Ettevõte pöörab jätkuvalt kõrgendatud tähelepanu vastavuskontrolli ja riskijuhtimise valdkonna arendamisele. Kinnitamaks meie pühendumusest nimetatud valdkondadega tegelemisele, on Ettevõttele omistatud neli rahvusvahelist sertifikaati, mida uuendatakse igal aastal, sh: 1. ISO/IEC 27001:2013 infoturbesüsteem, sertifikaat nr CZE - 200052. See sertifikaat kinnitab meie kvaliteeti infosüsteemide arendamisele, hooldamisele ja haldamisele ning virtuaalvääringu vahetamise ja hoidmise teenuste osutamisele; 2. ISO 9001:2015 kvaliteedijuhtimissüsteem, sertifikaat nr EST217521A. See sertifikaat kinnitab kvaliteedistandardite järgimist teenuse osutamisel; 3. ISO 37001:2016 - altkäemaksuvastane juhtimissüsteem, nr SI009533. See sertifikaat kinnitab meie pühendumust eetilistele äritavadele.
4. ISO 37301:2021 - vastavuskontrolli nõuetele vastavuse juhtimissüsteem, nr SI009532. See sertifikaat kinnitab vastavuskontrolli nõuete järgimist teenuste osutamisel.
Õiglane ülevaade majandustegevusest
Majandusaasta ja bilansipäeva järgsed sündmused 2023. aastal ületas ettevõtte käive 2 miljonit eurot, võrreldes eelmisel aastal 3 miljoni euroga. Tulude vähenemine on peamiselt tingitud jätkuvatest trendidest 2022. aastal virtuaalvääringute turu tingimustes ja makromajanduslikest mõjudest, mis tõid kaasa kauplemismahtude vähenemise aasta jooksul madala kliendinõudluse tõttu. 2023. aastal jätkus virtuaalvääringu tööstuse küpsemine, mille käigus paljud ettevõtted lahkusid Eestist, lõpetasid tegevuse ja nende tegevusload tühistati, samal ajal kui ettevõte tugevdas oma positsiooni ja kaubamärgi tuntust.
Juhtkond tuvastas selle jätkuva trendi ja suutis säilitada kuluefektiivsust, optimeerides kulusid ja hoides tegevuskulud kontrolli all, et tagada ohutu tegevus ja kapitali tõhusus. Lisaks otsustas juhtkond mittevastuvõetavaid nõudeid maha kanda, et esitada realistlik aasta lõpu tulemus ja bilanss.
Kuigi aasta lõpu tulemus on negatiivne, on ettevõte hästi positsioneeritud ja omab piisavalt kapitali tulevaseks kasvuks aastatel 2024 ja 2025.
Peamised tulemusnäitajad
Kommentaarid (0)