Mida tuleb jälgida soojuspumba paigaldamisel?
Soojuspumba siseosa paigaldamine seinale või lae alla nõuab tähelepanu, et vältida liiga madalat või kõrget paigaldust. Liiga madal paigaldus võib ohustada seadme eluiga, samas kui liiga kõrge paigaldus võib piirata õhu liikumist ja vähendada küttevõimsust. Mõnel juhul võivad mööbliesemed takistada õhu vaba ringlust, mis võib samuti mõjutada soojuspumba efektiivsust. Erinevate korruste puhul tuleks kaaluda eraldi seadmete paigaldamist.
Oluline on meeles pidada, et õhk ei liigu kinniste ukseavade kaudu, seega tuleb kinnistes ruumides kaaluda lisakütte vajadust.
Soojuspumba välisosa paigaldamine välisseinale nõuab hoolikat planeerimist. Seda ei tohi paigaldada kinnisesse ruumi, kuna see võib viia ruumi temperatuuri languseni. Lisaks hakkab kütmise ajal välisosa põhjast tilkuma vett, mistõttu tuleb tagada piisav äravool. Uste või treppide lähedusse ei ole soovitatav välisosa paigaldada, kuna kondentsvesi võib muuta need libedaks.
Lisaks tuleb jälgida, et vihmavesi või lumesulavesi ei jookseks soojuspumba peale ja et müra ning vibratsioon ei häiriks eluruume. Magamistoa välisseina ei ole soovitatav välisosa kinnitada. Soovitav on paigaldada välisosa maaraamile, et vähendada müra ja vibratsiooni.
Kokkuvõttes, soojuspumba õige paigaldus on võtmetähtsusega selle tõhusale toimimisele. Planeerides paigaldust, tuleb arvestada mitmete teguritega, sealhulgas õhu liikumisega, äravooluga ja müra vähendamisega, et tagada soojuspumba optimaalne jõudlus ja mugavus eluruumides.
Rohkem infot leiad Kliimajaama kodulehelt!
Kommentaarid (0)