HELLENURME VESKIMUUSEUM MTÜ hetkeolukord
Juba 334 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 3 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,6 punktiga ja kommenteeritud 124 korda.
Tegevusaruanne 2023
MTÜ Hellenurme Veskimuuseumi tegevusaruanne 2023:
MTÜ Hellenurme Veskimuuseum asutati 2008.a. eesmärgiga säilitada, taastada ja taaskasutusse võtta Hellenurme veskihoonete kompleks.
Jätkuvalt ja regulaarselt hooldati veskit kui töötavat tööstuspärandit ja kogu kinnistut omatuludest ja erinevate toetustega.
2023. aastal jätkus veskimuuseumi tegevus: toimusid veskiekskursioonid töötavas vesiveskis, õpitoad, haridusprogrammid, suveüritused (kontserdid, veskikino), veskijooga.
2023.a. alustati Muinsuskaitseameti toetuse ja omavahenditega Magasiaida remont-restaureerimist, Valgamaa Partnerluskogu toetuse ja omavahenditega külalistetubade ehitust veskihoone idatiiba.
Tegevustuludest tasuti jooksvad kulud hoonete korrastamisel ja projektide omaosalused. Veskimuuseumi Leivakoda omab Toidu - veterinaarameti poolt tunnustatud toidukäitlemisluba. Veskimuuseum kuulub EestiToidutee ja Liivimaa maitsete võrgustikesse. Veskimuuseumi programmidel „Veest leivani" ja „Puutööst veskitööni” on ökoturismi kvaliteedimärk EHE; 2020. aastast leivaporgrammil ka keskkonnahariduse kvaliteedimärk – Läbimõeldud programm. Regulaarselt toimusid kontserdid nii koostöös Pille Lille Muusikute fondiga kui Veskimuuseumi korraldamisel.
MTÜ Hellenurme Veskimuuseum on MTÜ Eesti Veskivaramu, MTÜ Valgamaa Partnerluskogu ,
MTÜ Eesti Maaturism, MTÜ Elva Puhkepiirkond liige. Veskimuuseum kuulub EST-LAT Interreg Industrial Heritage partnerite võrgustikku. MTÜ teeb koostööd ümberkaudsete omavalitsuste, MTÜ-de ja muude organisatsioonidega. Osaleti mitmete koostööprojektide koolitustel, õpitubades, seminaridel, veski oli võttepaigaks 2024.a. sügisel valmivale Eesti filmile "Vari".
Ettevõte andis tööd kahele inimesele.
Arvestati ja maksti välja brutotöötasudena 13 330 €.
Kommentaarid (0)