RAKENDUSLIKU ANTROPOLOOGIA KESKUS MTÜ hetkeolukord
Juba 766 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 12 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
Rakendusliku Antropoloogia Keskus (RAK) 2023. aasta ülevaade 2014. aastal loodud Rakendusliku Antropoloogia Keskus (RAK) keskendub positiivsete muutuste elluviimisele antropoloogiliste meetodite abil. Organisatsioon soovib olla juhtiv tööandja antropoloogia ja etnoloogia spetsialistidele Eestis, pakkudes teenust nii avalikule ja erasektorile kui vabakonnale.
Organisatsiooni eesmärk on pakkuda klientidele parimaid teenuseid ja olla ihaldatuim tööandja antropoloogidele. Kommunikatsiooni eesmärk oli toetada müüki ja projekte.
2023. aasta oli suunatud sisemistele arendustegevustele nii organisatsiooni enda kui teenuste valdkonnas. Võtsime kasutusele kvartaalse planeerimise süsteemi – OKRid (Objectives and Key Results), kaardistasime äriprotsessid, uuendasime organisatsiooni ja rääkisime läbi rollid ja vastutusvaldkonnad. Tegime ettevalmistusi, igapäevase tööhalduse üleviimiseks ühtsele platvormile. Samuti arendasime edasi meie pakutavaid teenused. Näiteks alustasime uue teenusega – välkkonsultatsioonid ("Kutsu antropoloog külla").
Organisatsioon keskendus konkurentsivõimelise töötasu ja tasakaalustatud töökoormuse tagamisele, mis võimaldas panustada organisatsiooni arendamisse ja jätkusuutlikusse tegevusse.
2023. aastal töötasid RAKi liikmed aktiivselt sotsiaal- ja humanitaarteaduste väärtuse populariseerimise nimel ühiskondlike probleemide lahendamisel. Liikmed võtsid sõna meedias ning sotsiaalmeedias, osalesid avalikel aruteludel kui ka erialaseminaridel ja konverentsidel. Artikleid avaldati Rohegeeniuse portaalis, Äripäevas, Delfis, RAKi blogis, Levilas, ajakirjas Muuseum, ERRi arvamusportaalis. Samuti esineti podcastis Restart ja telesaates Terevisioon. RAKi töötajad esinesid mitmel olulisel üritusel, sealhulgas sisearhitektuuri nädala raames sisearhitektide konverentsil, Oixio inspiratsioonipäeval, Columbuse hommikuseminaril,
Utilitase ja Proeksperti töötajatele suunatud üritustel, ning osaleti Horvaatias konverentsil "Why the World Needs Anthropologists".
Osalesime EASi eestvedamisel loodud tiimiga ka Riigikantselei Innotiimi Müksatonil, kus oli eesmärgiks leida võimalusi, kuidas nügida inimesi kestlikumalt liiklema. Lisaks osalesime võrgustumise eesmärgil Refreshi konverentsil, sTARTUp Day demoalal, Impact
Dayl ning teistel valdkondlikel ja temaatilistel üritustel.
Majanduslangus ja üldine majanduskeskkond mõjutas ka meid ning võimalust oma teenuseid pakkuda. Suurenenud konkurents riigihangetel ning ettevõtete vähenenud võimalused teenuseid sisse osta tähendas seda, et vähenes meie läbiviidud projektide arv, nende keskmine hind ning seega ka käive. Varasematest aastatest kasutamata jäänud tulem võimaldas meil hoida töötajaid ning suunata tegevus arendusse, et muutunud oludega kohaneda.
Aasta jooksul viisime läbi 21 eri uuringu-, konsultatsiooni- või koolitusprojekti. Töötajate arv vähenes seitsmelt aasta alguses viieni aasta lõpuks. RAKi võrgustik kasvas 24 liikmeni. Korraldasime liikmetele koolitusi, siseseminare, lugemisklubisid ning tähistasime ühiselt talve- ja suvepäevi.
2024. aastal täitub 10 aastat RAKi loomisest. Selle tähistamiseks ja tagasivaateks anname välja artiklite kogumiku, mis võtab kokku ja vaatab värskema pilguga otsa senistele projektidele ja tegemistele. 2023. aastal alustasime kogumiku ettevalmistusi, sõlmisime kokkuleppeid autoritega ning tegime algust ka artiklite kirjutamisega.
Kommentaarid (0)