UNITED DELIVERY MISSION MTÜ hetkeolukord
Juba 693 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 2 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
Mittetulundusühing United Delivery Mission (UDM) on asutatud 12. aprillil, 2022. Ühingu majandusaasta kestab aprillist märtsi lõpuni ning käesolev aruanne on esitatud perioodile aprill 2023 kuni märts 2024. Tegemist on ühingu teise majandusaastaga.
UDM on asutatud ajendatuna Venemaa agressioonist Ukraina vastu ning on suunatud humanitaarabiprojektide koordineerimisele.
Tegevusperioodil jätkasime sõjalise konflikti piirkondades asuvatele Ukraina sõjaväeüksust varustamisega peamiselt sõidukite, taktikalise varustuse ning meditsiinitarvetega.
Tegutsemispõhimõtted
Oma tegevuses lähtume järgmistest põhimõtetest: (cid:127) Tarnime abi vaid valideeritud kasusaajatele ning üritame seeläbi vähendada abi väärkasutuse riske.
(cid:127) Saadame vaid seesuguseid tarneid, mille järele on konkreetne nõudlus, et vähendada tarbetult seisvaid vahendeid.
(cid:127) Tagame oma toetajatele aruandluse, et õigustada meile antud usaldust ning anda endast parim pikaajaliste toetajate leidmiseks.
(cid:127) Ühingu vahendeid kasutame ainult abisaadetistega seotud otsesteks kuludeks, ühingu üldkulusid ei kaeta ühingu vahenditest ning ühinguga seotud isikud töötavad vabatahtlikkuse korras (ilma materiaalse tasuta).
Oma tegevuses oleme avatud koostööle kõigi teiste sarnaste organisatsioonidega.
Finantseerimine
Aruandlusperioodil kogus ühing 281 762 eurot tulusid. Tulude allikaks olid annetused ning tasu ühingu poolt osutatud teenuste eest. Meie toetajate hulgas on peamiselt Eestist pärit füüsilised ning juriidilised isikud, vähesemal määral saime toetusi ka Leedust ning teistest riikidest.
Olulisel kohal finantseerimise tagamiseks oli projektipõhine koostöö korp! Sakalaga ning eraisikutega, kes aitasid läbi viia meditsiinivahendite
Ukrainasse saatmise projekte. Toetuse keskmiseks summaks oli aruandeperioodil pisut alla 500 euro, mis on ligi kaks korda väiksem kui eelmisel perioodil. Samas oli toetuse suuruse varieeruvus endiselt väga kõrge. Kõigile toetajatele oleme väga tänulikud!
Üldine toetuste kogumise keskkond muutus aruandeaastal keerulisemaks. Ühelt poolt mõjutas keskkonda üldine sõjaväsimus ning majanduskeskkonna halvenemine, teisalt mõjusid kindlasti negatiivselt ka Ukraina toetamisega seotud skandaalid.
Jätkuvalt oluline on olnud ühingu meeskonna liikmetega seotud ettevõtete panus (nt Respo Haagised, MacoMed, Akukeskus, Civitta, Trind VC,
Specialist VC, Weidenberg jt). Need ettevõtted on võimaldanud kasutada oma ruume ja rajatisi ühingu tegevuse tarbeks ning osutanud muud abi.
UDM kuulub ka tulumaksusoodustusega ühingute nimekirja.
Abisaadetised
Tegutsemisperioodil saadeti Ukrainasse kokku ligi 50 sõidukit ning märkimisväärses mahus lisavarustust. Kuigi sõidukite arv oli eelmise perioodiga võrreldes ca kolm korda väiksem, siis meditsiinilist varustust suutsime tarnida eelmisest perioodist rohkem. Endiselt peab ühing saadetud sõidukite kohta avalikku andmebaasi (kättesaadav siin), mis suurendab ühingu tegevuse ning sõidukite kasutamise läbipaistvust. Tänu avalikule andmebaasile oleme saanud tähelepanelikelt kodanikelt infot meie masinate liikumise ja seisukorra kohta Ukrainas. See on omakorda võimaldanud ära hoida masinate mitte sihipärast kasutamist.
Saadetistega seotud kulud jagunesid ligikaudselt järgnevalt: 69% sõidukite soetamine, 6% sõidukite hooldus ja remont, 21% meditsiinivahendite ja muu varustuse soetamine, <2% logistika ja kütus, <1% kindlustus, <1% lõivud ja muud tasud.
Aruandeperioodi abisaadetiste hinnanguline turuväärtus oli kuni 1 miljonit eurot ning nimetatud abi jõudis rohkem kui 25 erineva sõjaväeüksuseni. Ühingu meeskond on kindel, et saadetud abi on olnud oodatud mõjuga.
Plaanid järgmiseks perioodiks
Ühing plaanib tegevust jätkata vähemalt kuni sõja lõppemiseni. Pärast sõja lõppu on võimalik ühingu ümberkujundamine, et aidata kaasa
Ukraina ülesehitamisele. Paraku pole ühingule teada, millal sõda võiks lõppeda ning seetõttu on praegune plaan jätkata olemasoleva tegevusega.
Suurimaks väljakutseks on piisava finantseerimise tagamine. Aruande esitamise seisuga on teada, et ühingu suurimaks väljakutseks on piisava finantseerimise leidmine. Ühingu meeskond üritab leida uusi viise ja algatada uusi projekte finantseerimise saamiseks.
Kommentaarid (0)