JAPS AS
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
JAPS AS hetkeolukord
Juba 6164 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 38 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,6 punktiga ja kommenteeritud 27 korda.
Tegevusaruanne 2023
Aktsiaselt Japs on üks vanemaid Eesti erakapitalil tegutsevaid magevee kalade töötlemise ettevõtteid Eestis. Firma alustas tegevust 1992 aastal
Pärnus.
Tooraine hankimiseks on suunatud tähelepanu ka kalapüügile, mistõttu on AS Japs soetanud paadid, püügivahendid, püügiõigused ja püügiload.
Ettevõte peab oluliseks oma tegevuse mõju keskkonnale ja jätkusuutlikusele. Oleme taotlenud oma tegevusele maineka keskkonnasäästliku kalanduse MSC sertifikaadi. Järgime igapäevaselt kalandustegevusele seatud keskkonnaalaseid nõudeid. Me ei sea oma igapäevase tegevusega ohtu ei meil töötavaid inimesi ega ümbritsevat keskkonda. Ettevõte arvestab oma tegevuste planeerimises tootmise ja transpordiga seotud negatiivse keskkonnamõju vähendamisega ning jätkusuutlikkuse järgimisega. Oleme investeerinud olulisi vahendeid taastuva energia tootmiseks eesmärgiga vähendada tarbitava energia keskkonnamõjusid. Sorteerime ja suuname taaskasutamiseks ümbertöötlemisele nii oma tootmisjäätmeid kui ka pakendmaterjalid.
Aruandeaastal AS Japs omab 100% osalust OÜ-st Massaka. Tütarettevõtja OÜ Massaka on majandusaastal kajastatud kapitaliosaluse meetodil.
2023. aasta müügitulu oli 6,49 miljonit eurot (2022. aastal 6,18 miljonit eurot) ja puhaskasum 338 112 eurot. 2023. aastal oli peamiseks tegevusalaks kala töötlemine ja müük.
Valdav enamus arveldustest aruandeaastal toimus EUR-ides, nii et valuutakursside muutused majandustulemustele olulist mõju ei avaldanud.
Kuna finantskoormus on madal, on risk seoses intressimäärade muutusega väike. AS Japs finantsseis on tugev, dividendipoliitikat ei ole kehtestatud ja see sõltub finantsseisust.
Aruandeaastal toimus Peipsi järvel kutseline kalapüük individuaalkoodi süsteemil, mis mõjutas ka AS-i Japs 2023.aasta majandustulemusi ning juhatusel on keeruline anda kvantitatiivset hinnangut ettevõtte järgmise aruandeaasta majandustegevusele ja finantsnäitajatele kuna mõju ulatus pole veel lõplikult selgunud.
Aruandeaastal AS Japs tegi lisainvesteeringuid rohelise energia tootmisse, et suurendada taastuvenergia tarbimist tootmises ning kaasajastada küttesüsteem ökonoomseks kütmiseks. Investeeringud teostati PRIA kaasfinantseerimisega kogumaksumusega 281 625 eurot. PRIA kaasfinantseerimisega kaasajastati ka sügavkülmhoiukamber ressurssi säästvaks, kogumaksumuses 184 000 eurot.
Olulisemad finantssuhtarvud viimaste aruandeperioodide võrdluseks: 2023 2022
Lühiajaliste kohustuste 4,19 5,39 käibevara / lühiajal.kohustised kattekordaja käibevara-varud /
Likviidsuskordaja 1,73 3,41 lühiajal.kohustised
Võlakordaja 0,10 0,07 kohustised / passiva kokku
Omakaptiali kordaja 0,90 0,93 omakapital / passiva kokku
Müügitulu puhasrentaablus 5,21 2,65 puhaskasum / müügitulu *100 (%)
Omakaptiali puhaskasumi puhaskasum / omakapital 5,96 3,06 tootlus - ROE (%) *100
Vara puhaskasumi tootlus - 5,36 2,84 puhaskasum / varad *100
ROA (%)
Järgmiseks aruandeaastaks ei ole AS Japs kavandanud suuremahulisi investeeringuid.
JAPS AS kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?