Rohkema info nägemiseks:

UP CATALYST OÜ

Ärimeedia ja uudisvoog
?
Ärimeedialehel külastusi - 2666; jälgijaid - 1. Arvustusi - 4; Artikleid 1+ "Kirjuta UP CATALYST OÜ kohta arvamuslugu!"

UP CATALYST OÜ hetkeolukord

Juba 2666 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 1 Storybooki kasutaja. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 3,5 punktiga aga kommenteeritud ei ole.

Tegevusaruanne 2023

Ülevaade

UP Catalyst OÜ asutati 2019. aastal ja arendab tehnoloogiat süsinikmaterjalide ja grafiidi kohalikuks tootmiseks kasutades CO emissioone.

2

Meie missiooniks on saada esimeseks ja juhtivaks Euroopa tööstuslikus mahus jätkusuutlike süsiniknanomaterjalide ja grafiidi tootjaks, pakkudes tugevat alternatiivi täna kasutatavatele keskkonnakahjulikele materjalidele.

UP Catalyst väärtuspakkumiseks on kohalikult toodetud jätkusuutlikud süsiniknanomaterjalid, aidates meie klientidel vähendada oma toodete süsinikujalajälge ja maandada impordiga seotud tarneahela riske. Üldine turusentiment 2023. aastal oli jätkuvalt positiivne. Euroopa turul toimub kohalikult toodetud jätkusuutlike toorainete osas soodne areng, kuna tootjad tunnetavad üha enam tarneahela riske ja geopoliitilisi muresid.

2023. aasta detsembri alguses teatas Hiina grafiidi ekspordipiirangutest, mis tõstab veelgi teadlikkust meie missiooni olulisusest ja annab UP

Catalyst’i ambitsioonidele hoogu juurde.

Olulisemad saavutused 2023. aastal 2023. aastal saavutasime mitmeid olulisi edasiminekuid, sealhulgas teadus- ja arendustegevuses toodete edasiarendused, materjalide valideerimised potentsiaalsete lõppkasutajatega ja rahastuse tagamine ettevõtte kasvuks.

Olulisemad tootearenduse tegevused hõlmasid Generatsioon 2 reaktori ehitamist osana CO2Carbon projektist. See on merekonteineril põhinev tööstuslik pilootreaktor, mis on võimeline tootma kuni 7 kg süsiniknanomaterjale päevas. Lisaks kavandasime MoreCCU projekti raames sulasoolade regenereerimisseadme, mis võimaldab meil maksimaalselt taaskasutada tootmisprotsessis kasutatavat sulasoola. Lisaks esitasime patenditaotluse CO sünteesitehnoloogia jaoks olulistel globaalsetel turgudel.

2

UP Catalyst alustas koostööd mitme akutootjaga, et valideerida materjali sobivust nende toodetes. Meil õnnestus edukalt valideerida UP

Catalyst süsiniknanotorude kasutamist akuelementides, mis olid valmistatud ainult UP Catalyst’i materjalist. Usume, et need koostööd materjalide testimise osas arenevad lähitulevikus kommertskoostöödeks.

2023. aasta neljandas kvartalis sulges UP Catalyst edukalt 4 miljoni euro suuruse seemnerahastuse (Series Seed), et finantseerida tehnoloogia arendamist ja ettevõtte kasvu. Investeerimisvooru juhtis Berliinis asuv kliimatehnoloogia riskikapitalifond Extantia ja toetasid Eesti riiklik fond

SmartCap*, samuti jätkasid olemasolevad investorid Sunly, Little Green Fund, Scottish Baltic Invest ja UniTartu Ventures osalemist.

Lisaks sõlmisime 2023. aastal teadus- ja arendustegevuste rahastamiseks uusi otsetoetuse lepinguid summas 2,6 miljonit, mis laekuvad ka järgmistel perioodidel. Märkimisväärsemad toetused olid Green ICT2 (kogumaht: 300 tuhat eurot), High Purity CNT RUP2 (kogumaht: 1 524 tuhat eurot) ja EIT Manufacturing MoReCCU (kogumaht: 799 tuhat eurot). Alustasime ka allhankekoostööd Euroopa Kosmoseagentuuriga, et panustada hapniku tootmise tehnoloogia arendamisse Marsil.

Finantsülevaade

Finantsiliselt olid 2023. aasta lõpus meie varad kokku 3 849 tuhat eurot, millest rahapositsioon oli 3 033 tuhat eurot, tagades rahavaru 2024.

aasta plaanide elluviimiseks. Aasta puhaskahjumiks kujunes 937 tuhat eurot, mis kajastab aasta jooksul toimunud tootearenduse fookust.

Väljavaated 2024. aastaks

Peamised fookusvaldkonnad 2024. aastaks hõlmavad meie tootmisvõimsuse suurendamist ja kliendilepingute sõlmimist. Käesoleva aasta teises kvartalis käivitasime teise generatsiooni reaktori. See merekonteineril põhinev tööstuslik pilootreaktor võimaldab meil demonstreerida tehnoloogiat lähedal meie oluliste partnerite asukohtadele ja samuti suurendada tootmisvõimsust.

2023. aasta neljandas kvartalis suletud seemnerahastusega ehitame tööstusliku pilootreaktori, mis on võimeline töötlema aastas 100 tonni

CO ja tootma 27 tonni süsinikmaterjale, muutes UP Catalyst’i maailma suurimaks rohelise grafiidi pakkujaks. Uuel reaktoril on tootmisvõimsus, 2 mis on kümme korda suurem kui praegusel seadmel ja see tähistab olulist verstaposti enne täiemahulise tööstusliku reaktori rajamist.

Kommertsialiseerimise osas ootame 2024. aastal esimeste kliendilepingute sõlmimist koos ettemüügilepingutega. Ettevõte plaanib jätkata täiendava kapitali kaasamist, et rahastada ettevõtte edasist kasvu.

UP Catalyst on kindel oma missioonis juhtida maailma jätkusuutliku süsiniku poole. Arvestades, et globaalne nõudlus grafiidi järele ületab pakkumist, tekitades aastaks 2030 hinnanguliselt 700 000 tonni aastase puudujäägi, on UP Catalyst positsioneeritud muutma Euroopa akude maastikku. Asendades fossiilse päritoluga grafiidi UP Catalyst’i rohelise grafiidiga, muutuvad akude anoodid CO -negatiivseks. See muutus võib 2

UP CATALYST OÜ kontaktid

Koostööpartnerid

Ettevõtte suurimad koostööpartnerid

EE- Eesti

Dropdown

kõik artiklid

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Loader

Loader

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.