KLUBI TARTU MARATON MTÜ
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
KLUBI TARTU MARATON MTÜ hetkeolukord
Juba 1717 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 20 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,6 punktiga ja kommenteeritud 90 korda.
Tegevusaruanne 2023
MTÜ Klubi Tartu Maraton on 10. detsembril 1991 asutatud mittetulundusühing, mille põhitegevuseks on suurte rahvaspordiürituste korraldamine.
MTÜ Klubi Tartu Maraton on kantud mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrisse, registrikoodiga 80037038.
Möödunud, 2022-2023 majandusaastal jätkas Klubi Tartu Maraton oma põhitegevustega ja viis läbi 5 traditsioonilist liikumisharrastuse suurüritust - Tartu Maraton, Tartu Maastikumaraton, Tartu Rattaralli,
Tartu Rattamaraton ja Tartu Linnamaraton. Lisaks rahvusvahelisse UCI kalendrisse kuuluva 1. Kategooria profiratturite võidusõidu Tour of Estonia ja teist korda ühepäevasõiduna toimuva naistele suunatud Ladies tour of Estonia, mis mõlemad toimuvad koos Tartu Rattaralliga samal nädalalõpul.
Aasta kokkuvõttes jäi osalejate koondarv võrreldes aasta tagusega samale tasemele. Vähenes virtuaalosalejate arv ja samas mahus tõusis reaalosalejate arv. Üksiküritustest oli Tartu Maraton ainuke mille osalejate arv langes võrreldes aasta varasemaga. Languse peamiseks põhjuseks saab pidada tõenäoliselt asjaolu, et kõige olulisemal ettevalmistusperioodil jaanuari kuu jooksul oli valdavas osas Eestis lumikate väga napp ja suusatamise võimalus ainult kunstlume radadel, mis ei andnud võimalust üldiseks, siseriiklikuks suusaeufooria tõusuks. Kuna 2023 aastal ei olnud rahaliste vahendite piiratuse tõttu võimalik jätkata Ski Classiku sarjas, siis vähenes ka välismaa eliitsuusatajate arv Tartu Maratonil. Oma tugeva jälje kogu aastale jättis kindlasti rahva ostujõu langus, mille tõttu paljud leibkonnad olid sunnitud meelelahutuse ja harrastuste pealt kokku hoidma. Üldist välisosalejate arvu taastumist pärsib jätkuvalt sõda Ukrainas ja lääne riikides olev hoiak, et Eesti asub sõjapiirkonnas ja siia on ohtlik tulla.
Tänu Tartu Maratonile peasponsori leidmisele ja äärmiselt pingelisele kokkuhoiupoliitikale sündmuste korralduskulude osas oli võimalik majandusaasta siiski lõpetada suhteliselt väikese kahjumiga, mis ei ohusta ühingu jätkusuutlikkust lühikeses perspektiivis.
Positiivse poole pealt jääb hooaega märgistama mõlema jooksuürituse osalejanumbrite kasv ca 20% võrra.
Maastikumaratonil viisime läbi suure põhimõttelise muudatuse - loobusime Otepää stardist ja viisime kõik stardid ja finišid ühte kohta - Elvasse, Tartumaa Tervisespordikeskusesse. Nimetatud muudatus aitas säästa logistikakuludelt ja tegi osalejatele samuti osalemise palju mugavamaks. Oluline on ka koostöö algus
RMK-ga, et luua Maastikumaratonist tugeva looduslikkuse kuvandiga sündmus. Linnamaratoni kasvule andis hoogu kindlasti suund turundusstrateegias, milles keskendusime varasemast rohkem täiskasvanutele suunatud ühistrennide stimuleerimisele ja kommunikeerimisele.
Negatiivse poole peale jääb asjaolu, et riigi suutmatuse tõttu võtta kasutusse EU uue toetusperioodi vahendeid ei olnud võimalik taotleda lisatoetust EAS-i meetmetest ja selle tõttu vähenesid märkimisväärselt varasemate aastatega võrreldes vahendid, mida kasutada välisturunduseks ja ürituste korralduskvaliteedi tõstmiseks.
Sarnaselt eelmise aastaga peab kokkuvõttes tõdema, et tasapisi taastuv osalejate number annab põhjust mõõdukaks optimismiks tuleviku suhtes, kuid suure hüppe teinud sisendhindade kasv ei anna võimalust jätkusuutlikkust tagada ilma täiendava, süsteemse riikliku rahastuseta. Kuna jätkuvalt on kaks põhilist konkureerivat liikumissündmust võrreldes Klubi Tartu Maratoniga 10 korda suuremal määral riiklikult toetatud on vaja konkurentsis püsimiseks tõsta tuntavalt senist riikliku rahastuse määra ja stabiilsust ja taastada varasem osalejate arv.
Aruandeaastal oli MTÜ Klubi Tartu Maraton volinike kogu koosseisus viis liiget.
MTÜ Klubi Tartu Maraton juhatus oli aruandeaastal üheliikmeline. Juhatuse ja volinike kogu liikmetest on palgaline töötaja ainult juhataja, kelle tööjõukulud aruandeaastal oli 68 172 eurot.
Aruandeaastal töötas klubis lisaks juhatuse liikmele 10 inimest, kelle tööjõukulud moodustasid 334 528 eurot.
2023 2022
Omakapitali puhasrentaablus ROE -0,5 -20
KLUBI TARTU MARATON MTÜ kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?