EESTI PROVIISORAPTEEKIDE LIIT MTÜ
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
EESTI PROVIISORAPTEEKIDE LIIT MTÜ hetkeolukord
Juba 1276 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 69 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
Mittetulundusühing Eesti Proviisorapteekide Liit (EPAL) tegutseb 2020. aasta juulist ning on Eesti Apteekide Ühenduse (EAÜ) õigusjärglane.
EPAL on apteegipidajaid ja apteegipidajatele frantsiisiteenuse pakkujaid ühendav mittetulundusühing, mis esindab ja kaitseb apteekide ja apteegi töötajate sotsiaalseid, majanduslikke ja kutsealaseid õiguseid ning huve. EPAL juhindub oma tegevuses Eesti Vabariigi seadustest, teistest õigusaktidest ja kehtivast põhikirjast. EPAL on liige PGEU-s (Pharmaceutical Group of the European Union), kuhu kuuluvad 32 Euroopa
Majanduspiirkonna riigi eriala organisatsiooni. Alates 2016. a on EPAL (EAÜ õigusjärglasena) ka Ravimite Ehtsuse Kontrolli SA asutajaliige.
EPAL eesmärk on arendada ja täiustada apteegiteenuse sisu ning liikuda tootepõhiselt teenuselt inimkeskse teenuse suunas.
Apteekrid on tervishoiutöötajad, kes on saanud spetsiifilise meditsiinilise hariduse ning kelle kompetentsi ei ole esmatasandi tervishoius piisavalt rakendatud. EPAL osales 2023. aastal aktiivselt esmatasandi arengukava koostamise kohtumistel, et tagada apteegi, kui olulise esmatasandi osapoole, kaasamine. EPAL sisukoht on, et koostöö ja teineteise toetamine on väga olulised nii esmatasandil kui ka kogu Eesti tervishoius.
Loodame, et loodav arengukava arvestab meie poolse sisendiga ning apteekidel on edaspidi täita oluline koht inimeste tervise- ja raviteekonnal.
EPAL jaoks on väga oluline apteegiteenuse arendamine ja kvaliteetne osutamine. EPAL panustas apteegiteenuse kvaliteedijuhise (AKJ) töögrupist - osalesime apteekide lisahindamistes ning aitasime välja töötada kliendiuuringu vormi ja lisahindamise küsimustiku. 2023. aastal said 10 apteeki Apteegi Oskari, mis on tunnustus kvaliteetse apteegiteenuse osutamise eest. Auhinna saajatest üheksa on EPAL liikmed.
2023. aastal valmisid koostöös perearstide ja riigiasutustega mitmed juhendid. Ravimite tarneraskuste korral on oluline tervishoiu kõigi osapoolte teavitamine ja lahenduste leidmine ravimite asendamiseks. Praktilised juhendid, kus lepitakse kokku, kuidas erandolukorras toimetada, on nendel puhkudel väga olulised.
EPAL üks eesmärke on suurendada apteekrite panust haiguste ennetamisel ja tervise edendamisel. 2023. aastal said inimesed apteekides vaktsineerida gripi, COVID-19 ja puukentsefaliidi vastu. Gripi vastu said riskirühma kuuluvad patsiendid apteekides vaktsineerida tasuta,
Tervisekassa tarnis tasuta vaktsiini ning tasus ka teenuse osutamise eest tervishoiuteenuse osutajatele, kes apteegis teenust pakkusid.
COVID-19 vaktsiinisüsti said apteegis tasuta kõik inimesed. EPAL jätkab apteegis vaktsineerimise edendamist ka edaspidi ning oleme endiselt seisukohal, et apteegis apteekri poolt vaktsineerimine tõstab elanikkonna vaktsineerimise alast teadlikkust, vaktsineeritute hulka, vaktsineerimise kättesaadavust ning toob ühiskonnas laiemalt esile apteegi rolli esmatasandi tervishoius.
Koostöös Tervise Arengu Instituudi ja Tervisekassaga jagasid apteegid emakakaelavähi sõeluuringu koduteste 5 maakonnas - , Põlva-, Võru-,
Valga-, Viljandi- ja Ida-Virumaal. Apteekidest välja jagatud kodutestidest ligi 70% väljastasid Ida-Virumaa apteegid. Sõeluuringu tegemiseks kodutesti valinud naistest said kodutesti apteegist 43% Ida-Virumaa, 27% Põlvamaa ja 25% Võrumaa naistest.
EPAL jätkas 2023. aastal aktiivselt apteegisektorit puudutavas õigusloomes kaasarääkimist ning esindas liikmete huve suhtluses riigiga. Osaleti ravimiseaduse ja selle alamaktide muudatuste aruteludel. EPAL andis sisendi tervishoiu korraldamise seaduse ja jäätmekäituse seaduse väljatöötamis kavatsustele. Apteegiteenuse laiendamisega seotud kohtumistel arutati nii vaktsineerimise kui ka ravimite kasutamise hindamise teenuse sisu, seal hulgas pandi kokku apteekri ja perearsti vahelise e-konsultatsiooni teenuse kavand. Samuti toimusid mitmed kohtumised apteekide kriisiks valmisoleku teemal.
Koostöö
Tervisekassa ja perearstidega koostöös valmis voldik külmetushaiguste kohta. EPAL osales Tervisekassa poolt korraldatud sõeluuringute kampaaniates, edastades infot nii apteekides kui ka sotsiaalmeedias. Samuti panustasime vaktsineerimise teavituskampaaniates. Koostöös
Tervisekassaga valmis inimestele suunatud infovoldik, millal minna apteeki.
EPAL said 2023 aastal ülemaailmse apteekrite organisatsiooni FIP liikmeks, samuti panustasime PGEU (Euroopa apteekide ühendus) töösse.
Tugevdasime ka koostööd teiste Euroopa apteekite organisatsioonidega - toimusid kohtumised Soome ja Norra apteekritega.
Koolituskeskuse koolituste aruanne 2023. aasta kohta 2023. aastal toimus 10 veebiseminari kokku 441 osalejaga ja üks füüsiline koolitus Tartus 58 osalejaga.
E-õppekeskkonnas läbitud loengute eest väljastati kokku 4847 tunnistust (2022. aastal 4296 tunnistust). Eestikeelsete e-loengute eest väljastati 4156 tunnistust (2022. aastal 3644) ja venekeelsete e-longute eest 691 tunnistust (2022. aastal 693).
Kokku väljastas EPAL apteekritele 5556 tunnistust (2022. aastal 4573 tunnistust) erialase koolituse läbimise eest, see number võtab kokku füüsiliste ja e-koolituste ning konverentsil osalejad.
EESTI PROVIISORAPTEEKIDE LIIT MTÜ kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?