LÄÄNE-VIRU OMAVALITSUSTE LIIT MTÜ
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
LÄÄNE-VIRU OMAVALITSUSTE LIIT MTÜ hetkeolukord
Juba 862 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 84 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 5,0 punktiga ja kommenteeritud 2 korda.
Tegevusaruanne 2023
Lääne-Viru Omavalitsuste Liit (VIROL) tegutseb vastavalt kohaliku omavalitsuse üksuste liitude seadusele maakondliku omavalitsusüksuste liiduna.
VIROL asutati 11.02.2004.a.
Liidu eesmärgiks on maakonna kohaliku omavalitsuse üksuste ühistegevuse kaudu maakonna tasakaalustatud ja jätkusuutlikule arengule kaasaaitamine, maakonna kultuuritraditsioonide säilitamine ja edendamine, maakonna ja oma liikmete esindamine ja liikmete ühiste huvide kaitsmine, samuti maakonna kohaliku omavalitsuse üksuste koostöö edendamine ja liikmetele seadusega ettenähtud ülesannete paremaks täitmiseks võimaluste loomine.
VIROL liikmed
Liidu liikmeteks on Lääne-Viru maakonna kõik 8 kohaliku omavalitsuse üksust - 1 linn ja 7 valda.
VIROL organid ja büroo
VIROL-i organid on vastavalt põhikirjale volikogu (üldkoosolek) ja juhatus. VIROL-i tööd korraldab volikogu istungite vahelisel perioodil VIROL-i juhatus ja esimees. VIROL-i igapäevast tööd korraldab büroo, mida juhib tegevdirektor. Järelevalvet VIROL-i juhatuse ning büroo majandustegevuse üle teeb revisjonikomisjon.
VIROL büroos töötas kaheksa koosseisulist töötajat. Juhatuse liikmetele tasusid ei makstud.
Eesmärgid ja tegevus
Põhilisteks töövaldkondadeks on maakondliku kultuuritegevuse edendamine, koolituste korraldamine omavalitsusametnikele, maakondlike ühisürituste finantseerimine, koostööprojektides osalemine ning maakonna omavalitsuste huvide kaitsmine.
VIROL arendab ka maakondlikku, riigisisest ja rahvusvahelist koostööd, sh Plöni maakonnaga Saksamaalt, Agderiga Norrast, Jönköpinguga linnaga Rootsist jne.
Omavalitsusliidu tegevust finantseeriti liikmemaksust, riigieelarvelise toetuse vahenditest, omavalitsuste sihtotstarbelistest eraldistest, riiklikest programmidest ja projektitoetustest.
Kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 6' kohaselt on maakonna omavalitsusüksuste ülesanne ühiselt kavandada maakonna arengut ja suunata selle elluviimist, mis hõlmab maakonna arengustrateegia koostamist ja elluviimise seire korraldamist, arenguprojektide kavandamist ja elluviimist, maakonna võrgustikutööd ja piirkonna turundamist, KOVide, riigiasutuste ja koostööpartnerite koostöö koordineerimist, maakonna mainekujundust, väliskoostööd ja sõpruspiirkondadega koostöö edendamist, osalemist rahvusvaheliste koostööorganisatsioonide töös ning siseriiklike toetusprogrammide rakendamist maakonnas.
2023.a. eraldas Rahandusministeerium VIROLile 147086 eurot toetust omavalitsuste ühiselt täidetavate ülesannete täitmiseks. Jätkus projekti „Lääne-Viru maakondliku integreeritud teenusmudeli väljaarendamine koolist väljalangemise ennetamiseks“, mille raames töötati maakondlikult teenusmudelite väljatöötamise nimel, ehitades üles ja pannes toimima kohalike omavalitsuste-põhiseid võrgustikke väljalangemise ennetamiseks. Lõppes aga projekt „Lääne-Virumaa NEET noorte toetamine ja suunamine aktiivsesse kogukonnaellu“.
2023. aasta augusti lõpuga lõpetas tegevuse VIROL-i poolt loodud SA Lääne-Viru Arenduskeskus ja alustati selle likvideerimisega ning ettevalmistustega maakonna ettevõtlusvaldkonna arendustegevuste liikumiseks VIROL-i alla alates 2024. aasta algusest. 2023. aasta lõpus esitati VIROLi poolt Mittetulundusühingule Maakondlikud Arenduskeskused (MAK-võrgustik) Lääne-Virumaa 2024. aasta tegevuskava ettevõtluse maakondlikuks toetamiseks väikese ja keskmise ettevõttete nõustamisteenuste ja oskuste arendamiste osas.
Tööstus- ja ettevõtlusalade valdkond
Valmis ka Lääne-Virumaa tööstus- ja ettevõtlusalade analüüs. Koostöös Virumaa Teataja (Postimees) ja Tallinna Tehnikakõrgkooli
Teenusmajanduse Instituudiga korraldati ettevõtjate tunnustussündmus Ettevõtlusgala 2023.
Lisaks esitati 2023. aasta augustis 2,77 milj. euro suurune ettevõtlusvaldkonna projektitaotlus meetmesse „Atraktiivne piirkondlik ettevõtlus- ja elukeskkond“.
Rahvatervise ja siseturvalisusue valdkond
VIROL jätkas rahvatervise ja siseturvalisuse ülesannete täitmisega. Muuhulgas eraldas Tervise Arengu Instituut VIROLile 26000 eurot sihtotstarbelist toetust tervisealaste tegevuste elluviimiseks maakonnas.
LÄÄNE-VIRU OMAVALITSUSTE LIIT MTÜ kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?