HAAKUVAD MAAILMAD MTÜ
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
HAAKUVAD MAAILMAD MTÜ hetkeolukord
Juba 200 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 2 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
MTÜ Haakuvad Maailmad 2023 2023. aasta on olnud MTÜ Haakuvad Maailmad jaoks üks tegusamatest ja üks märgilisematest, 2023. aasta märksõna MTÜ Haakuvad Maailmad jaoks oli jätkusuutlikkuse fookusesssetõstmine, algas põhjalik peateema täpsustamise protsess.
MTÜ Haakuvad Maailmad on algusest peale tegelenud inimese (tema erinevates teemades), inimsuse, inimlikkuse, kultuuri lahtimõtestamisega ning viimased aastad KEHAHARIDUSe programmi ülesehitamisega on olnud selle mõtteruumi üks koondavamaid, kõrgeima kaliibriga protsesse. Küll aga, et iga protsess on teekond, on alati võimalik minna edasi. Nii kujunes 2023.
aastast suurte taipamiste aasta, kus teadvustatud sai see “peamine müts”, mille alla kuuluvad
MTÜ Haakuvad Maailmad tegevused ning selle baasil sai aasta jooksul ka järjest täpsustatud ja re-disainitud MTÜ Haakuvad Maailmad sihid, suunad, stiil, protsesside hingeelu.
Aasta algas MTÜ juhataja magistrantuuri jätkumise baasil MTÜ tegevuse aluseks oleva teadustöö arendustegevustega ning kevadine poolaasta kulmineerus Tartu Ülikooli haridusinnovatsiooni magistrantuuri osana Islandile Erasmus+ välispraktika koha ja stipendiumi saamisega. Praktika sihtorganisatsioon, Planet Youth, tegeleb laste ja noorte riskikäitumise ennetamisega.
Kokkulepped tehti domineerivalt kevadel, stipendiumi taotlemine ja lõplike lepingute vormistamine kujunesid läbi suve ning kulmineerusid sügisel vahetult õpirände eel.
Miks MTÜ’le Haakuvad Maailmad oli see õpiränne märgiline ja kaalukas, oli tänu Tartu Ülikooli loodavate võimaluste võimalus alustada rahvusvaheliste teadussuhete loomist ning teadusvõrgustumist. See aga on üks KEHAHARIDUSe programmi ellutoomise võtmetegureid.
Kevadest alates ning suve läbivalt toimusid koostöös EVM Maaarhitektuuri Keskuse ja
Keskkonnaametiga ka Jätkusuutlik ja ressursitõhus pärandehitus koolitusteseeria pilootprojekti esimese aasta üritused - infopäevad, näidisnõustamised ja koolitused.
EVM Maaarhitektuuri Keskus pakkus võimalust osaleda kahel näidisnõustamisel - rehielamu terviklik näidisnõustamine (Eesti Vabaõhumuuseumi nõustaja Joosep Metslang, Purest OÜ) ja küttekollete näidisnõustamine (Marek Ollino, Tulitilgad OÜ), ning Keskkonnaamet pakkus võimalust osaleda katusteteemalisel infopäeval (lektor Janek Käärd, Puitkatused OÜ), MTÜ
Haakuvad Maailmad pakkus võimalust osaleda praktilistel koolitustel, kus huvilistele tutvustati erinevate teemade kaupa praktiliste koolituste formaadis erinevaid võimalusi ökoloogilise jalajälje vähendamiseks traditsioonilise Eesti pärandehituse (taastamise) raamistikus - koolitused tegelesid nii maakivimüüride (koolitaja Rein Saksakulm, Muhu Pärandikool), rõhtpalkehituse (koolitaja Laur
Oberschneider, MTÜ Vana ja Väärt), katuseehituse (koolitaja Janek Käärd, Puitkatused OÜ) kui ka küttekollete (koolitaja Jaanus Niinemets, Koldeekspert OÜ) teemadega. Peamine fookus koolitustel oli sellel, kuidas nendes teemades luua väärtust jätkusuutlikel ja ressursitõhusatel viisidel.
Pilootprojekti teise aasta möödudes reflekteeritakse toimunud protsesse põhjalikumalt ning koostatakse SWOT analüüs, mille baasil muutub võimalikuks rahastuse taotlemine üle-Eestilisteks koolitusteks.
Pilootprojektile iseloomulikult oli protsess saadetud kõikvõimalikest hämmingut tekitavatest olukordadest - nii pahatahtlikust kui ka seksuaalselt ahistavast koolitajast kui ka vägistamis”nalju” tegevast koolitujast, nii kehvasti ajastatud reklaamidest, tujukast ilmast, kommunikatsiooniprobleemidest kui ka puudulikust kommunikatsioonist tekkinud materjalide ja töövahendite hilinemisest jpm.
Samas, pilootprojektile omaselt said ka üles ehitatud vinged koostöövõrgustikud, sai valideeritud nende teemade tõstatamise olulisus just jätkusuutlikkuse võtmes, sai visandatud üle-Eestiliste koolituste formaat, said kaardistatud protsessi nõrgad kohad ning nende ohtude maandamise erinevad võimalused ning lisaks sai algus pandud juba järgmise tasandi arendustegevusele jätkusuutliku ehituse populariseerimisel (koostöö ühe Eesti ülikooliga, mille sisu veel ei ava).
Kokkuvõtteks täitis esimene piloodi aasta oma eesmärki ning lisaks võimaldas ka kaardistada teemasid ja formaate, mis inimestele veel huvi pakuks, millest osad lähevad katsetamisesse piloodi teisel aastal.
Positiivsete kaasuvate protsessidena on piloodi esimese aasta tõttu tekkinud ka jätkusuutliku ehituse artikliteseeria Maalehe lisas Targu Talita ning MTÜ Haakuvad Maailmad on kutsutud ka
HAAKUVAD MAAILMAD MTÜ kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?