Rohkema info nägemiseks:

ALLE-SAIJA TEATRITALU MTÜ

Ärimeedia ja uudisvoog
?
Ärimeedialehel külastusi - 456; jälgijaid - 16. Arvustusi - 0; Artikleid 0 "Kirjuta ALLE-SAIJA TEATRITALU MTÜ kohta arvamuslugu!"

ALLE-SAIJA TEATRITALU MTÜ hetkeolukord

Juba 456 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 16 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.

Tegevusaruanne 2023

MTÜ Alle-Saija Teatritalu (www.alle-saija.ee) loodi eesmärgiga arendada Alle-Saija Teatritalu kui avalikkusele suunatud rahvateatri arendamise ja esitamise kohta. Alle-Saija Teatritalu asub mõni kilomeeter Kanepist Hurmi poole; tegemist on vana talumajapidamisega, kus ka esimese Eesti vabariigi ajal kogukonnale rahvateatrit esitati. Ala-Saia talukohas, mida

MTÜ Alle-Saija Teatritalu pikaajalise kasutuslepingu alusel tasuta kasutab, on suur välilava, publikuala (max 300 kohta), samuti väike abilava ja kohvikuala. Alates septembrist 2017 on teatritalus köetav väike teatrimaja, mis on avatud aastaringseks kasutamiseks. Seal toimuvad teatrietendused, kontserdid, õpitoad ja koolitused ning kultuurisündmused.

Alle-Saija Teatritalus on alates 2014. aasta suvest toimunud traditsiooniline kultuuriüritus "Kanepi teatrisuvi Alle-Saija

Teatritalus", mille raames tuuakse publikuni Alle-Saija Teatristuudio ja mujalt Eestist pärit harrastusteatrite etendusi.

2023. aasta teatrisuve raames anti Alle-Saija Teatritalus kokku 11 etendust. Sisehooajal toimus teatrisaalis ka mitu külalisetendust "Teater külla!" projekti raames ning omalavastuste etendusi.

Lisaks teatrisuvede korraldamisele osutab MTÜ Alle-Saija Teatritalu kultuurivahendus-ja koolitusteenust ning teatritalu juures tegutseb alates 2014. aastast ka Alle-Saija Teatristuudio. Stuudiosse kuulub hetkel 26 liiget ning see tegeleb aktiivselt lavastuste väljatoomisega, kaasates lavastajaid teistest Eesti harrastusteatritest. 2023. aastal mängiti teatrisuve põhilavastusena juba aasta varem esietendunud lavastust "Armastus ja sunnitöö". Lisaks toodi aasta jooksul välja kolm uuslavastust (1. aprillil täispikk muusikaline draamalavastus "Daamide Õnn", mai lõpus koostöös Kirsi

Ponitaluga muusikaline koguperelavastus "Unistus" ja novembris koostöös mustlasansambliga Maljarka muusikaline lavastus "Otila") ning mängiti varasematel aastatel välja toodud lavastuste etendusi nii Põlvamaal kui ka mujal Eestis.

Koostöös Kalda Loodustaluga juurutati uute teenustena taluõhtusöögiga teatri-ja salongiõhtuid, metsaõhtusöögiga teatriõhtuid ning tellimusetendusi. Jätkus ka raamatute "Jonnimetsa Jonn", "Jonn ja pühad" ning "Printsess Moon" turundamine. Teatritalu sündmuste piletite, trükiste ja meenete müügikanalina toimiv e-pood on olnud edukalt töös juba üle kahe aasta.

KÜSK arenguhüppe projekti toel on MTÜ Alle-Saija Teatritalu alates 2022. aasta lõpust rakendanud projekti oma teenusvõimekuse tõstmiseks. Selle raames uuendati 2023. aasta I pooles teatritalu teenuste struktuuri ja töötati 2023.

aasta lõpuks lõplikult välja viis uut teenust, mida paralleelselt on ka juurutama hakatud ja mille juurutamine jätkub 2024.

aasta jooksul. Alates 2023. aasta II poolest on ühe uue teenusena aktiivne veebiteater, mis praegu pakub vaatamiseks koguperelavastust "Viikingitütar Ragna". Temaatiliste õhtusöögiga teatriõhtute juurutamine on läinud kõige kiiremini ning see uus teenus toimib 2023. aasta suvest hästi ning süsteemselt. Aasta lõpus asusime juurutama laste-ja noorte teatrilaagrite programmi, mille esimene praktiline väljund on teatriprogramm-päevalaager 6-14 aastastele lastele ning see toimub 25. aprillil 2024. Kevadel 2024 alustame ettevõtete teatriga motivatsioonipäeva ja teatritreening-loovusõppe juurutamist. 2024. aasta augustisse on sama KÜSK projekti raames planeeritud teatritalu publikuala juurdeehituse valmimine, mis võimaldab eelnimetatud teenused lõplikult juurutada. Eesmärk on, et 2024. aasta lõpuks on kõik uued teenused aktiivselt turundamisel ning funktsioneerivad.

2023. aasta alguses algasid Alle-Saija Teatritalu esimese täispika mängufilmi "Armastus ja sunnitöö" võtted, mis lõppesid 2023. aasta oktoobris. Film valmis edukalt 2024. aasta jaanuaris ja esilinastub 25. veebruaril 2024. Film võeti üles Filmi Vargamäel, Karilatsi Vabaõhumuuseumis, Alle-Saija Teatritalu ümbruses ja Tartus Raadi mõisa aladel. Filmi hakatakse näitama mitmel pool Eestis. Samuti on plaanis esitada film erinevatele välisfestivalidele. Filmi stsenaarium põhineb A.H.Tammsaare romaani "Tõde ja õigus" V osa põhjal Tarmo Kruusi poolt 2021. aastal valminud dramatiseeringul. Stsenaristid on Tarmo Kruus ja Ingrid Ulst, rezissöör on Ingrid Ulst, helioperaator Hanno Teppo, heliloojad Annika Rahnu ja Ingrid Ulst. Filmis teeb kaasa suurem osa Alle-Saija Teatritalu trupist ning külalisnäitlejaid

Pajusi Teatrist.

MTÜ Alle-Saija Teatritalu 2023. aasta tulu koosnes toetustest (40%) ja ettevõtlustulust (60%). Ühingu ettevõtlustulust enamuse moodustas kultuurivahenduse teenus, sh veebiteater ja kultuurialased koolitused (97%). Väikeses mahus tuli tulu kirjastamisest (1% müügitulust) ja teatrikohviku tegevusest (2% müügitulust). MTÜ Alle-Saija Teatritalu projekte toetasid 2023. aastal Põlvamaa Omavalitsuste Liit, kohaliku omaalgatuse programm, Eesti Kultuurkapital, kodanikuühiskonna sihtkapital ja Kanepi vald. Tegevustoetust MTÜ Alle-Saija Teatritalu ei saanud.

.

ALLE-SAIJA TEATRITALU MTÜ kontaktid

Dropdown

kõik artiklid

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Loader

Loader

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.