KURESSAARE EDUKONTOR MTÜ
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
KURESSAARE EDUKONTOR MTÜ hetkeolukord
Juba 220 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding aga tema tegevusi ei jälgi ükski kasutaja. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
Kuressaare Edukontor on 2017. aastast mittetulundusühinguna tegutsev vabakontor (coworking space), mille põhieesmärgiks on asukohasõltumatu- ja kaugtöö võimaluste edendamine Saaremaal. Ühenduse tegevuse tulemusena panustatakse Saaremaa arengusse ja aidatakse kaasa Saaremaa konkurentsivõime tõstmisele.
Vabakontoril on üks palgaline töötaja – tegevjuht, kes vastutab kontori igapäevase haldamise, turunduse, müügi ja kommunikatsiooni, kogukonna arendamise, ürituste korraldamise, projektitegevuste elluviimise, aruandluse jms eest.
Edukontoril on hea koostöö kohaliku omavalitsuse – Saaremaa vallaga. Ühingu tegevus toetab Saaremaa valla ettevõtluskeskkonna ja innovatsiooni arengukavas välja toodud visiooni Saaremaast kui uuenduste katselavast, mis toetab uute tehnoloogiate, algatuste ja lahenduste loomist ning rakendamist, kohalike ressursside väärindamist, nutikate töökohtade lisandumist ja kaugtöötamist. Edukontor aitab selgelt kaasa
Saaremaa valla ettevõtluskeskkonna ja innovatsiooni arengukava tegevuste ellu viimisele.
Edukontori tegevus toetab ka Saare maakonna arengustrateegia 2022-2035 raames tõstatatud Saare maakonna, kui kaugtööks sobiva piirkonna edendamist, mis toob tervesse maakonda uusi elanikke.
Edukontori tegevuse tulemusena: - kujundatakse konkurentsivõimelist ettevõtluskeskkonda, mis soodustab uuendusmeelsust ning muudab Saaremaa ettevõtlikele inimestele ja investoritele senisest veelgi atraktiivsemaks - luuakse kaasaaegseid ja nutikaid töövorme ning Saaremaast tekib kuvand kui heast kaugtöökohast.
Kuressaare Edukontor pakub nelja põhiteenust: 1. Kontorikohtade pikaajaline rent
Pikaajalisi rentnikke oli 2023. aastal umbes 25. Enamus püsikohtadest oli seega hõivatud. Püsirentnike hulgas on esindajaid väga mitmekülgsete tegevusvaldkondadest – väikeettevõtjad, kaugtöötajad, vabakutselised, startup’id, MTÜ-de esindajad - kes eelistavad ühiskontoris töötamist siinsete sünergiat, koostööd ja enesearengut soodustavate tingimuste tõttu ning tänu võimalusele suhelda inimestega erinevatest valdkondadest.
2. Kontorikohtade lühiajaline rent 2023. aastal töötasid lühiajalised rentnikud Kuressaare Edukontoris ühtekokku 3632 töötundi (võrdluseks 2022.a 2792t). Lühiajaliste rentnike hulgas on nii ühekordseid töölaua rentnikke kui ka korduvkasutajaid, kes rendivad töölauda 10-päeva kaardiga. Lühiajaliste rentnike jaoks on kontoris 3 ruumi, mis on kasutamiseks nii üksiktöötajatele kui ka tiimidele. Lühiajalise töölaua renditeenus on populaarne eelkõige Saaremaa külastajate hulgas (suvesaarlased, Saaremaa juurtega inimesed, Saaremaal sugulaste juures peatuvad või saarel puhkavad inimesed, digirändurid), aga teenust kasutavad ka paljud Saaremaal tegutsevad ettevõtjad ja vabakutselised, kes ei vaja püsivalt kontorikohta. Lühiajaliste rentnike hulgas oli 2023. aasta vältel kliente väga mitmekülgsetest tegevusvaldkondadest: disain, IT, tehnoloogia, koolitus, ehitus, metsandus, mentorlus, teadus, ministeeriumite ametnikud jne. Ka on ruume kasutatud korduvalt veebikoolituste läbiviimiseks ning veebikonverentsidel osalemiseks.
Tagasiside lühiajalistelt rentnikelt on väga positiivne - hinnatakse kõrgelt võimalust ühes Kuressaare suguses väikeses linnas töölauda rentida ja kiidetakse siinset vaikset, rahulikku ja tööle keskendumist soosivat õhustikku.
3. Koolitusruumide rent
Edukontor pakub rendile ruume, mis on sisse seatud koolituste, seminaride jt koosviibimiste korraldamiseks.
4. Stuudiote rent
Teenusepakkujatest tegutses 2023. aastal Edukontoris foto- ja meigistuudio.
Kuressaare Edukontor jätkab oma põhikirjaliste eesmärkide elluviimist, eelnevalt nimetatud nelja põhiteenuse pakkumist ning projektide läbiviimist ja sündmuste korraldamist.
Ka uuendasime ruumide välimust ja hankisime kaasaegset kontorimööblit ja -tehnikat (nt tõstuk-kontorilauad).
Ajutistest rentnikest süvenes aasta jooksul koostöö Eesti Töötukassaga, mille kaudu hakkasid nõustajad püsiva sagedusega rentima
Edukontori ruume nõustamissessioonideks. Nõustamisi hakkasid Edukontoris läbi viima Eesti Vaimse Tervise Ühingu psühholoogid.
Vabakontori ruumides asub ka kunstigalerii Edugalerii, kus aastatel 2017-2022 olid eksponeeritud Eesti kunstnike maalid Armin Kõomäe kollektsioonist. Kuna tööde laenutamise ja Kuressaares eksponeerimise viieaastane periood lõppes, siis vahetus ka Edugalerii väljapanek. Uuel näitusel on eksponeeritud Edukontori rentniku, saaremaise kunstniku Madis Vaheri digitrüki tehnikas tööd.
KURESSAARE EDUKONTOR MTÜ kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?