EESTI TERVISHOIU PILDIPANK SA
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
EESTI TERVISHOIU PILDIPANK SA hetkeolukord
Juba 4575 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 5 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
SA Eesti Tervishoiu Pildipank (edaspidi Pildipank) on asutatud 12.juunil 2006 aastal SA Põhja-Eesti
Regionaalhaigla ja SA Tartu Ülikooli Kliinikum poolt. Pildipanga põhitegevuseks on meditsiiniliste DICOM formaadis kujutiste arhiveerimise- ja visualiseerimise teenuse osutamine Eesti tervishoiuasutustele.
Juhtimine ja meeskond
Pildipanga juhtimine on allutatud Pildipanga nõukogu kontrollile. Nõukogu kavandab pikaajalist tegevust, korraldab juhtimist ning teostab järelevalvet Pildipanga tegevuse üle.
Pildipanga nõukogu koosneb kolmest liikmest, kes on määratud ametisse SA Tartu Ülikooli Kliinikumi, SA
Põhja Eesti Regionaalhaigla ja Eesti Vabariigi sotsiaalministri poolt. 2023 aastal olid Pildipanga nõukogu liikmed Kati Korm (nõukogu esimees), Agris Peedu ja Margus Arm.
Pildipanka juhib ja esindab Pildipanga juhatus, kes järgib juhtimisel Pildipanga nõukogu seaduslikke korraldusi.
Pildipanga juhatus on kaheliikmeline. Juhatuse liikme, Eiko Pruksi vastutusvaldkonnaks on suhtlemine klientidega, personalivaldkond ja finantsjuhtimine. Juhatuse liikme Andrus Paatsi vastutusvaldkond on
Pildipanga arendustegevus, suhtlemine tarnijatega ja tehnilised küsimused.
Pildipanga meeskonda kuulub müügidirektor, kuus inseneri, assistent (koormusega 0,25), raamatupidaja (koormusega 0,25) ja jurist (koormusega 0,25). Müügidirektori põhiülesanded on Pildipanga toodete ja teenuste müük ning suhtlemine klientidega.
Inseneride põhiülesandeks on tagada Pildipanga seadmete ja teenuste katkematu funktsioneerimine ning
Pildipanga rakenduste administreerimine.
Aruandeaastal oli keskmine töötajate arv 11 ning nende töötasu kogusumma koos sotsiaal ja töötuskindlustuse maksudega oli 402 150 eurot, sealhulgas juhatuse- ja nõukogu liikmete töötasu koos maksudega oli 127 573 eurot.
Infrastruktuur 2023 aastal alustas Pildipank kasutajate üleviimist 2006 aastal soetatud PAKS süsteemilt AGFA „Impax 6.5“ uuele PAKS süsteemile AGFA EI 8.2. Kujutiste pikaajaliseks arhiveerimiseks kasutatakse kaasaegsel tehnoloogial põhinevat VNA (vendor neutral archive) lahendust. VNA süsteemis on tagatud kujutiste arhiveerimine korraga vähemalt kahes erinevas paigas (Tallinn ja Tartu), mis kindlustab kujutiste säilimise ja kättesaadavuse juhul, kui peaks esinema probleeme ühe arhiveerimisseadme kasutamisega.
Kujutiste visualiseerimiseks kliinilistele partneritele kasutatakse veebitehnoloogial baseeruvaid lahendusi
J4Care Smooth Viewer ja Agfa Xero Viewer. PAKS-i ja pikaajalise arhiveerimissüsteemi hoolduseks ja rikete kõrvaldamiseks on sõlmitud hoolduslepingud, mis tagavad tootjapoolse tehnilise toe „24/7“.
Eesti perearstidele pakutakse juurdepääsu perearstinimistus olevate patsientide kujutistele veebiliidese kaudu, mille hoolduspartneriks on AS Nortal.
EKG-de arhiveerimiseks ja töötlemiseks kasutatakse kardioloogilist infosüsteemi GE „MUSE 9.0“, mille elukaar hakkab jõudma lõpule ning eelnimetatud tehnoloogia on plaanis asendada tänapäevasega.
Riski vähendamiseks ja suurema töökindluse tagamiseks paiknevad Pildipanga serverid hajutatult Tallinnas ja Tartus. Andmete edastamine toimub mööda VPN kanalit või turvalise HTTPS protokolli abil.
Partnerid
Pildipanga arhiveerimisteenust kasutavad kõik Eesti tervishoiuasutused, kellel on olemas digitaalne kuvamistehnoloogia. 2023. aasta lõpus arhiveeris kujutisi Pildipanga PAKS-i abil 61 Eesti tervishoiuasutust ja 6 muu põhitegevusega ettevõtet. Arhiveerivate asutuste arv aruandeaastal võrreldes 2022 aastaga kasvas 5%. Suuremad arhiveerijad olid SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla ( 259 719 uuringut, 14% arhiveeritud uuringute üldarvust) ja Tartu Ülikooli Kliinikum ( 243 693 uuringut, 13% arhiveeritud uuringute üldarvust).
2023 aastal lisandus J4Care pildivaaturile (kasutuses alates 2014) Agfa Xero veebipõhine pildivaatur.
Mõlemad vaaturid on pildipanga portaali kaudu või otse integreeritud kõikide Eesti tervishoiuteenuse osutajate infosüsteemidega, mistõttu on uuringutele ligipääs tagatud kõikidele arstidele, kellele TTO või e-Tervis infosüsteem vastava õiguse on andnud.
Perearstide veebiliidese kasutamiseks oli 2023. aasta lõpuks väljastatud 2262 kasutajatunnust, neist 892 isiklikku kasutajatunnust ja 1155 integreeritud süsteemi (suurenenud 9% võrreldes 2022 aastaga) kasutajatunnust erinevatele perearstide, hambaarstide ja haiglate infosüsteemidele (infosüsteemi kasutab tavaliselt rohkem, kui üks arst), mis võimaldab tervishoiutöötajatel oma ettevõtte infosüsteemi abil otse juurdepääsu oma patsientide kujutistele Pildipangas.
EESTI TERVISHOIU PILDIPANK SA kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?