PÜHA MIIKAELI KOLLEEGIUM SA
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
PÜHA MIIKAELI KOLLEEGIUM SA hetkeolukord
Juba 525 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 2 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
SA Püha Miikaeli Kolleegiumi eesmärgiks on rajada haridus-, kultuusi- ja sotsiaaltegevust integreeriv, kristlikule väärtussüsteemile tuginev keskus.
SA Püha Miikaeli Kolleegiumi all tegutseb eralasteaed AIAKE, samuti on avatud üks lapsehoiu rühm. Aiakese Nooremas ja Vanemas rühmas käis 2023 a 1. poolaastal 47 last, 2. poolaastal 52, Lapsehoiu rühmas käis 1. poolaastal 17 last, 2. poolaastal 14 last.
2023.aastaks püstitatud eesmärgid: - eesti keele väärtustamine ja arendamine koostöös Lastekirjanduskeskusega, kohtumine kirjanikega, osalemine raamatuesitlustel.
- koostöö erinevate keele- ja kultuuriruumidest tulnud peredega, integratsioon kultuuri kaudu, ukraina sõjapõgenike perede aitamine.
- õppekava rakendamine vastavalt individuaalsele arengule, personaalne õpimapp igale lapsele.
- sotsiaalse küpsuse ja toimetuleku arendamine, kristlikule väärtussüsteemile tugineva maailmapildi aluste tutvustamine.
- minevikupärand - alus tuleviku kujundamiseks – koostöö Eesti Vabaõhumuuseumiga, Niguliste kirikuga, Linnamuuseumiga.
- tervise edendamine, liikumisaasta üritustel osalemine, tervislike elusviiside ja liikumisharjumuste kujundamine, tervislike valikute tegemine toitumisharjumuste kujundamisel.
Eesmärkide täitmine:
Õppe- ja kasvatustegevus on korraldatud aastaplaani järgi, mis annab igale nädalale ja päevale kindla tegevuskava. Erinevaid metoodikaid kasutades saab iga protsessis osalev laps vastavalt vajadusele õpetust (individuaalõpe, Hea Alguse metoodika, eelklassi programmi rakendamine koostöös MÜ eelkooliga Vanemas rühmas, logopeedi tunnid). Arengu jälgimine käib koos kõikide kasvatustegevuses osalejatega – laps, perekond, õpetajad, tugipersonal (logopeed, psühholoog, aineõpetajad). Arengu tagasiside toimub igapäevaselt lühemal vestlusel vajaliku info vahetamisega ja kaks korda aastas pere ja õpetajate vahelisel pikemal arenguvestlusel.
Oluliseks peame koostööd lasteaia ja pere vahel, kus lapse eneseväljendusest saavad mitu korda õppeaasta jooksul osa soovi korral kõik pereliikmed: lapsed esinevad luuletuste, laulude ja pillilugudega isadepäeval, Eesti vabariigi aastapäeval, emadepäeval, laulufestivalil. Aiakese lapsed ja pered osalevad Miikaeli Ühenduse heategevuslikel laatadel, Vanema rühma lapsed osalevad VHK ja PMK Kevadkontserdil Estonia kontserdisaalis. Ühislaulude õppimine ja osalemine jõulujumalateenistusel ning ülestõusmispühade tähistamisel on väga olulisel kohal kristliku kasvatuse programmi läbiviimisel. Üritused väljaspool lasteaeda ja ka lasteaia oma rühma raames on olulised, et kasvatada lapses kohuse- ja vastutustunnet, esteetilist eneseväljendust, rõõmu esinemisest saadavast (edu)elamusest.
Avalikel esinemistel avalduvad sageli ka laste arendamist vajavad küljed paremini – koostöös logopeedi ja psühholoogiga saab perele osutada vajalikku abi ja tuge.
Eesti Vabaõhumuuseumis on lasteaia lapsed osalenud muuseumi laste programmides, sügispoolaastal leivapäeval ja kevadpoolaastal suvistepühal.
Regulaarsete õppekäikude hulka kuuluvad Tallinna Loomaaia külastus ning igal kevadel on väljasõit maaeluga tutvuma.
Aiakese lasteaia erilisuseks on asukoht vanalinnas – seetõttu on eriti tihe koostöö vanalinnas asuvate muuseumidega (Linnamuuseum,
Loodusmuuseum, Tervishoiumuuseum, Ajaloomuuseum), sageli külastatakse Noorsooteatrit, Rahvusooper Estonia lasteprogramme,
Marionett-teatrit.
Tervise edendamine on tagatud koostöös liikumisprogrammiga ja kehakultuuri õppega Vanalinna Hariduskolleegiumis. Laste füüsiline arendamine, arengu jälgimine on pidev protsess, peame laste kehalist aktiivsust ja kehalise kasvatuse tundides osalemist tähtsaks.
Harju tn uisuplatsil on Aiakese lapsed võimlemistundides sageli talveperioodil, samuti kasutatakse kelgutamise võimalusi nii Hirvepargis kui teistes sobilikes kohtades vanalinnas. Õuesõppele on just võimlemistundide ajal suurt tähelepanu pööratud. Liikumisaasta raames on erinevaid projekte läbi viidud – ETA-ga koostöös said lapsed külastada sealseid tantsutunde. Kevadel oli lasteaias spordipäev, koostöös Vanalinna
Hariduskolleegiumi kehalise kasvatuse õpetajatega.
PÜHA MIIKAELI KOLLEEGIUM SA kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?