PÜHA MIIKAELI KOLLEEGIUM SA
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
PÜHA MIIKAELI KOLLEEGIUM SA hetkeolukord
Juba 741 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 2 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2024
SA Püha Miikaeli Kolleegiumi eesmärgiks on rajada haridus-, kultuuri- ja sotsiaaltegevust integreeriv, kristlikule väärtussüsteemile tuginev keskus.
SA Püha Miikaeli Kolleegiumi all tegutseb eralasteaed AIAKE, samuti on avatud üks lapsehoiu rühm.
Lasteaia tegevuskavas oli 2024. aastal 2 teemat: „Keele ja kultuuri arendamine alushariduses” ja „Muusika ja kunst”. Teemad andsid tegevustele inspiratsiooni ja aktsenti.
2024. aastal aktualiseerus eesti keelest erineva kodukeelega laste vanemate huvi panna oma laps eesti õppekeelega lasteaeda, kindla eesmärgiga: olla valmis haridusteed jätkama eesti õppekeelega koolis.
1. poolaastal käis lasteaias 67 last, kellest 21-l oli kodus kasutusel lisaks eesti keelele vähemalt 1 võõrkeel (mõnes peres ka mitu).
2. poolaastal käis lasteaias 66 last, kellest 20-l oli kodune keel eesti keelest erinev.
Lasteaia lõpetas 2024 a kevadel 26 last.
Sügisel alustas Vanemas ehk eelkooliealiste laste rühmas 24 last, kellest 6 last olid Rajaleidja otsusega koolipikenduse aastal. Põhjused koolipikenduseks olid erinevad, ühel lapsel oli ka tugiisik.
Õppetöö korraldus
Õppetöö toimub igas rühmas vastavalt eakohasele kavale, kindlate plaanide järgi. Laste arengut jälgivad lisaks rühma õpetajatele ja õpetaja abile ka logopeed ja psühholoog. Keelekümbluse teemalisi tegevusi on õpetajad järjest rohkem omandanud, õppevahendite hulka oleme soetanud ka vastavasisulisi materjale.
Muukeelsete lastega toimub lisaks veel individuaalne töö, sageli kasutatakse selleks osakest puhkeajast kui pere ei soovi lapsele pikka päevaund ja ka õhtupoolsete tegevuste kõrval teevad õpetajad iga lapsega individuaalselt tööd.
Eesti keele oskuse omandamisel on väga oluline osa ka praktilistel tegevustel, eneseväljenduseks ja sõnavara arendamiseks on lastel üheskoos mängude mängimine, eriti sobilikud on eesti rahvalikud laulumängud, regilaulu meetodit saab kasutada sõnamängude mängimiseks, see kõik on arendav ja toetav eesti keelest erineva keelega lapse jaoks, et ta avalikus ruumis, grupitöös julgeks end väljendada.
Üks väga kindel meetod lapse eneseväljenduse soodustamiseks on luuletuste õppimine ja nende esitamine, seda tehakse koos peredega vähemalt 4 korda aastas – Eesti Vabariigi aastapäeval, emadepäeval, isadepäeval, jõulupühadel. Sageli külastavad rühmad Eesti Lastekirjanduskeskust, osaledes ja ka esinedes erinevatel üritustel.
Lasteaia pered on head koostööpartnerid Vanalinna Hariduskolleegiumi (VHK) ja Püha Miikaeli Kooli (PMK) erinevate ürituste korraldamisel - Nigulalaadal, kevadlaadal. Lasteaia lõpetamisega kaasneb Vanema rühma lastel eriline au esineda Estonia Kontserdisaalis VHK ja PMK ühisel kevadkontserdil. Kultuuri ja muusika-aastaga seoses toimuvad mitmed pille tutvustavad õpitoad koostöös Vanalinna muusikakooli klavessiini-, viiuli-, oreli-, klaveri-, kitarri – ja flöödiõpetajatega.
Märkamine ja abistamine
Aastate jooksul oleme üha enam kokku puutunud olukorraga, kus lapsel avalduvad suures kollektiivis nii käitumuslikud kui hariduslikud erivajadused, mida vanemad sageli ei oska märgata ja mis ka koduses olustikus, väikeses pereringis ei pruugi ilmneda. Oleme õpetajatega üheskoos neid probleeme arutanud, jaganud kogemusi, toimetuleku metoodikaid, soetanud vajalikku õppe- ja abimaterjali, osalenud koolitustel,
PÜHA MIIKAELI KOLLEEGIUM SA kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?