Rohkema info nägemiseks:

RANNARAHVA MUUSEUM SA

Ärimeedia ja uudisvoog
?
Ärimeedialehel külastusi - 1941; jälgijaid - 17. Arvustusi - 300; Artikleid 40+ "Kirjuta RANNARAHVA MUUSEUM SA kohta arvamuslugu!"

RANNARAHVA MUUSEUM SA hetkeolukord

Juba 1941 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 17 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,7 punktiga ja kommenteeritud 300 korda.

Tegevusaruanne 2025

Sihtasutus Rannarahva Muuseum on 3 filiaalist koosnev muuseumide võrgustik, mille eesmärgiks on koguda, uurida ja säilitada rannarahva ja tema elukeskkonnaga seotud kultuuriväärtusega esemeid ning korraldada nende üldsusele vahendamist teaduslikel, hariduslikel ja meelelahutuslikeleesmärkidel.

Sihtasutuse hallata on Rannarahva Muuseum, Viimsi Vabaõhumuuseum ja RannarahvaMuuseumi militaarekspositsioon Naissaarel, Männiku külas. Lisaks omab muuseum Naissaarel asuvat kitsarööpmelist raudteed ja külastuskeskust (hoonestusõigus Viimsi vallalt).

2025 oli PRIA projekti toel fookus Naissaare külastuskeskuse arendamisel.

Alustati üksustele uue kodulehe loomist ja EIS projekti abil loodi ühtne broneerimissüsteem Lydian.

Kogud

Kogude osas kirjeldati 2025 aastal Muuseumite Infosüsteemis 506 museaali, digiteeriti 1028 eset.

Toimus olemasolevate kogude jooksev sorteerimine ja ülevaatus. Kogudesse võeti vastu 892 uut eset.

MUIS keskkonnas külastati SA RRM kogudest 6439 objekti.

Ekspositsioon ja näitused

Vabaõhumuuseumis värskendati püsinäitust ja hooldati jooksvalt eksponaate.

Rannarahva muuseumis valmistati ette näitust „Unustatud tööd ja tööriistad“ muuseumi kogudes olevatest esemetest.

Naissaarel toimus Naissaare militaarmuuseumi territooriumi korrastamine ja koostöös Eesti Sõjamuuseumiga said Naissaare põnevamad militaarobjektid 12 sisukat stendi.

Teadus

Aasta lõpus ilmus raamat „Mereäärne riik riigis - S.M. Kirovi nimeline näidiskalurikolhoos“, mille 500 eksemplari müüdi samas välja ning ilmus ka kordustrükk.

Lisaks teostasid teadurid jooksvalt erinevate päringute ja teemaarendustega seotud uuringuid, kirjutasid artikleid ajakirja „Paat“ ning valmistasid ette püsinäituse uuendamist.

Hariduskeskus

Hariduskeskus viis läbi 172 programmi, millest võttis osa 3410 õpilast.

Kõiki haridusprogramme uuendati. Kõige populaarsemad vabaõhumuuseumis läbi viidud programmid olid seotud erinevate rahvakalendri tähtpäevadega ja keskkonnaharidusega.

Sündmused

Traditsioonilised sündmused 2025 olid Vabariigi aastapäeva lipu heiskamine, Muuseumiöö, Jaanituli mandril ja Naissaarel, Rannarahva Festival

Naissaarel, Räimefestival Naissaarel, Muinastulede Öö ja valla advendiküünla süütamine.

Teenused

SA Rannarahva Muuseum pakkus laialdaselt erinevaid teenuseid – meelelahutust, toitlustust, renditeenuseid, ekskursioone, bussi- ja rongisõite, giidituure, kaupade- ja meenete müüki.

Külastatavus

Rannarahva muuseumi ja Viimsi vabaõhumuuseumi külastas 2025. aastal kokku 21 480 inimest, tasuta eriüritustel lisaks ligikaudu 3000 inimest.

Rannarahva muuseumi külastatavust mõjutasid oluliselt 8 kuud kestnud teetööd.

Viimsi taluturgu külastas hinnanguliselt 38 000 inimest.

Naissaare külastuskeskust 2000 inimest.

RANNARAHVA MUUSEUM SA kontaktid

Dropdown

kõik artiklid

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Loader

Loader

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.