Rohkema info nÀgemiseks:

EESTI ARHITEKTIDE LIIT MTÜ

Ärimeedia ja uudisvoog
?
Ärimeedialehel kĂŒlastusi - 872; jĂ€lgijaid - 9. Arvustusi - 0; Artikleid 0 "Kirjuta EESTI ARHITEKTIDE LIIT kohta arvamuslugu!"

EESTI ARHITEKTIDE LIIT MTÜ hetkeolukord

Juba 872 inimeseni on jÔudnud selle ettevÔtte brÀnding ja tema tegevusi jÀlgib 9 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevÔtet hinnatud 5,0 punktiga ja kommenteeritud 1 kord.

Tegevusaruanne 2022

Eesti Arhitektide Liidu tegevuse kokkuvÔte 2022. a

EAL loeb end asutatuks 8. oktoobril 1921 ning on seega Eesti Arhitektide Ühingu tegevuse ja traditsioonide jĂ€tkaja. Eesti Arhitektide Liit (EAL) taasasutati 27. juunil 1989. EALi eesmĂ€rk on edendada ja esindada arhitekti kutseala Eestis, osaleda arhitektuuri ja ehitusala korraldamises

Eestis ning vÀljendada ja kaitsta oma liikmete loomingulisi, kutseÔiguslikke ja majandushuve.

31. detsembri 2021. aasta seisuga kuulus EALi 410 arhitekti + 4 auliiget ja 70 noortekogu liiget. 2022.a. astus EALi 6 uut liiget ja 12 uut noortekogu liiget. Vastu vĂ”eti 1 uus auliige. EAList lahkus igavikuteedele 5 liiget, liikmemaksuvĂ”la tĂ”ttu peatati liikmestaatus 4 liikmel. Alates 2020. aasta juunist on EALi president Andro MĂ€nd, kes valiti EAL ĂŒldkogu poolt tagasi ka 2022. aastal. EALi juhatusse kuulusid lisaks talle kuni aprillini k.a Katrin Koov, Marika LĂ”oke ja Peeter Pere, alates maikuust Aet Ader ja Markus Kaasik. EALi eestseisus on 20-liikmeline, sellele lisanduvad sektsioonide esindajad. Eestseisuse liikmete tööd ei tasustata. Juhatuse liikmete töö on tasustatud.

Eestseisus koguneb traditsiooniliselt 2 korda kuus neljapĂ€eviti, v.a suvekuudel. Juhatuse koosolekud on toimunud igal nĂ€dalal, v.a juulis ja augustis. Aktiivseim töögrupp on viimastel aastatel olnud seoses suure töömahuga vĂ”istluste töögrupp, samuti oli tööd ekspertiisigrupil (telliti 3 ekspertiisi). Aktiivselt töötasid rohepöörde töögrupp (juht K.Vellevoog), seadusloome töögrupp (juht J.Kuusemets), arhitekti töö hinnastamise töögrupp (juht M.Rass), arhitekti kutse arendamise töögrupp (juht L.-K.Stöör) ja ĂŒrituste töögrupp (juht K.Koov). Peale selle oli ĂŒlesandeid aukohtul, kel oli 3 uut juhtumit. Seenioride sektsiooni juhiks mÀÀrati peale ĂŒldkogu valimisi Tiina Tallinn ja ka seeniorite kohtumised taastusid, korraldati ka ĂŒks Ă”ppereis. EAL noortekogu jĂ€tkas aktiivsel lainel – EALi juhatuse kaasamisel toimus koostöös noortega Riigikogu aastapĂ€eva workshop ja lisaks veel mitmeid ĂŒritusi, sh kĂ€is noortekogu aktiiv Liepajas BAUA ĂŒliĂ”pilastööde auhindade vĂ”istlusel.

ArhitektuurivĂ”istlused. EALi eestseisus kooskĂ”lastas 2022. aastal 16 vĂ”istluse tingimused. EAL korraldas ja algatas 15 arhitektuurivĂ”istlust (osad neist algasid 2021 ja mĂ”ni lĂ”ppeb ka 2023.a.). ArhitektuurivĂ”istluste korraldamist rahastavad tĂ€ies ulatuses tellijad, „Hea avaliku ruumi“ programmi puhul toetab pooles ulatuses riik (rahandus- ja kultuuriministeeriumid). Kokku tegeles EAL 2022. a 38 vĂ”istluse tingimustega, neist 7 on 2023. a alguses veel töös.

Rahvusvahelises plaanis oli EALi tegevus 2022. a taas aktiivsem. Kevadisel Euroopa NĂ”ukogu ĂŒldkoosolekul osaleti veel virtuaalselt, kuid sĂŒgisel, kui eelneval pĂ€eval toimus innovatsiooniteemaline konverents, kĂ€idi delegatsiooniga (A.MĂ€nd, A.Ader ja TA nĂ”unik J.Soolep) ka kohal.

1.-3. juunini osales EALi juhtkond rahvusvahelisel linnade tuleviku teemalisel konverentsil „Urban Future“ Helsingborgis, Rootsis. EALi suveseminar toimus Riias ja sellele jĂ€rgnes Baltikumi arhitektide liitude ĂŒhiskohtumine Ventspilsis, kus samuti osales nii liidu juhatus kui noortekogu aktiiv. Juba aprillis oli toimunud BAUA ja seekord Leedu arhitektide liidu initsiatiivil rahvusvaheline online-konverents modernistliku elamufondi renoveerimisest. EAli direktor I.Mald ja vĂ”istluste töögrupi juht P.-S. Viiburg osalesid septembris pĂ”hjamaade arhitektide liitude töögrupi koosolekul Islandil, mille viis lĂ€bi Islandi Arhitektide Liit ja kus osalesid kĂ”ikide pĂ”hjamaade liitude vĂ”istluste töögruppide esindajad, seekord puudus vaid Rootsi esindus. UIA-BAUA teemal jĂ€tkus suhtlus aktiivselt ka sĂŒgisel – Liepajas, LĂ€tis, toimus Baltikumi riikide igaaastane koostööprojekt BAUA Awards, milles osalesid liitude kaudu kĂ”ik Baltikumi arhitektuuriĂ”pet pakkuvad ĂŒlikoolid oma parimate tudengitöödega.

Samuti asuti ette valmistama UIA 2023. a Kopenhaagenis toimuva kongressi ĂŒhisekspositsiooni vĂ”istlust.

EALi juhatuse ja kontori igapĂ€evatöö ĂŒlevaade on antud EALi uudiskirjas Teataja, mida 2022. aastal ilmus vaid 1 number (mĂ€rtsis). Vt Teatajaid siit - http://www.arhliit.ee/publikatsioonid/teataja/ 2022. aasta suuremahulisemad sĂŒndmused ja projektid (cid:127) MĂ€rtsis oli Eesti Arhitektide Liidu nĂ€itus "TÄNAV I" vĂ€ljas Uue Kunsti Muuseumis PĂ€rnus, kus toimus 15.03 ka kuraatorituur.

(cid:127) KOVide valimiste eel, 30.03 korraldas EAL webinari „Kuidas sĂŒnnib hea elukeskkond ja kuidas seda kujundavad KOVi teadlikud otsused“, mis toimus TĂ”rva vallavalitsuses.

(cid:127) EALi ĂŒldkogu ja liidu juhtorganite valmised 21. aprillil Tallinnas KUMU suures auditooriumis.

(cid:127) Iiri ja Eesti arhitektide koostöös sĂŒndinud ĂŒhisnĂ€itusega lĂ”ppes „PuuEXPO“ projekt, EttevĂ”tluse Arendamise Sihtasutuse (Euroopa

Regionaalarengu Fond) rahastamisel. Projekti sisuline eestvedaja on Eesti Arhitektuurikeskus ja projektijuhina töötas projekti viimased olulised kuud Aet Laigu.

(cid:127) 15.-17.06 Riigikogu hoone 100 aasta juubeli eel toimunud arhitektuuri töötoas kavandasid Eesti, LÀti ja Ukraina noored arhitektid ja arhitektuuritudengid Toompea lossikompleksi tulevikku. Workshop lÔppes parimate vÀljaselgitamisega ja nÀitusega Riigikogu hoones.

(cid:127) EALi, Eesti Sisearhitektide Liidu (ESL) ja Eesti Maastikuarhitektide Liidu (EMAL) ĂŒhine suveseminar „Connecting infrastructure“ toimus Riias 1.-2. juulil. Peaesineja oli Kasper Benjamin Reimer Taani arhitektuuribĂŒroost EFFEKT. JĂ€rgnes Baltikumi arhitektide ĂŒhine koosolemine „Baltic Bubble“ Ventspilsis, kus tutvuti uuema arhitektuuriga ja sĂ”lmiti omavahel kontakte.

(cid:127) 30. augustil korraldas liit Arhitektuurikeskuse Suures Traforuumis erakondadele avaliku debati Tallinna linnaruumi arengu ja riigiarhitekti institutsiooni loomise teemal.

EESTI ARHITEKTIDE LIIT MTÜ kontaktid

Dropdown

kÔik artiklid

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Loader

Loader

App Ad

Storybook Firefox laiendus

Storybooki laiendus ĂŒtleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusvÀÀrne see firma tĂ€na on. laadi laiendus alla

NĂ€ed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevĂ”tte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevĂ”ime ja finantsinfoga.