MIIKAELI ÜHENDUS MTÜ current status
This company's branding has already reached 1,445 peopleand his is followed by 6 Storybook users.On average, the company has been rated 5.0 points.and commented 4 times.
Tegevusaruanne 2024
MITTETULUNDUSÜHINGU MIIKAELI ÜHENDUS 2024. a põhikirjaline tegevus ning 2025. a tegevussuunad
Mittetulundusühingu Miikaeli Ühendus põhikirjaline eesmärk on traditsioonilisel kristlikul maailmavaatel põhineva kultuuri- ja hariduskeskkonna arendamine ja toetamine.
Sellest tulenevalt jätkati ka 2024. aastal tegevust kolmes peamises suunas: kultuuripiirkonda arendav, haridusuuenduslik ja sotsiaalne tegevus. Kõigest lähemalt allpool: 1. Jätkati Püha Miikaeli Koolile arengukeskkonna loomist.
(cid:127) Kooli juhtkonna vahetus on olnud sujuv. Koolis on loodud juhtimisstruktuurid - Consilium, muusikaprogramm, algkooli ja põhikooli klassijuhatajate kogunemised, Studiumid õpetajatele.
(cid:127) Jätkus koostöö Katoliku kiriku ja Peeter-Pauli kogudusega PMK identiteedi kujundamisel; kooli kaplanina töötab isa Pedro, kes peab õpetajatele regulaarseid loenguid Studiumite raames.
(cid:127) Vene 16 ruumide remont jätkus. Valmimas on teine trepikoda ning sellega seotud lisaklassiruum ja tualettruum. Kavandamisel on keldrikorruse remont, kuhu tulevad söökla ja garderoob.
(cid:127) Erasmus+ projekti raames jätkusid õpetajate täiendkoolitused paavst Fransiscuse entsüklikast lähtuvalt.
2. Jätkati Kohila Mõisakoolile arengukeskkonna loomist.
(cid:127) Kohila Mõisakooli juhtkond toimib hästi.
(cid:127) Koostöös lapsevanema ja kohaliku ettevõtjaga valmis nn jõemaja 1.-2.klassidele, mis annab võimalusi väikeklasside ja rühmaõppe paremaks korraldamiseks mõlemas algkooli hoones.
(cid:127) Jätkus hea koostöö kohaliku omavalitsuse haridusnõunikuga ja Kohila Gümnaasiumiga. 1. septembril toimus koolide rongkäik.
(cid:127) Jätkus koostöö piirkonna (Kohila vald, Saku vald, Rapla vald) kogudustega kirikukalendri tähtpäevade tähistamisel.
(cid:127) Koostöös MTÜ Kohila Mõisakooli, VHK ja teiste partneritega korraldati kohalikule kogukonnale avatud heategevusüritusi ja kultuurisündmusi 3. Jätkati huviharidusega Keeltekeskuses ja Arengukeskuses. Jätkus algkooli inglise keele programmi uute õppematerjalide koostamine ja väljaandmine. Jätkus võõrkeelte õppematerjalide väljatöötamise projekt, mille raames koostatakse tõhusaid õppematerjale lisaks inglise keelele ka vene keele õppeks. Seoses uuenenud riiklikule õppekavale üleminekuga 2024.aasta sügisel koostati prantsuse keele õppekava 3.klassile.
4. Jätkati koostööd kristlike koolide, Eesti Kristlike Erakoolide Liidu ja Maarjamaa Haridusseltsiga. Toimus kristlike koolide laulupäev, 10. korda seati üles jõulusõimede tänav, millest on kujunenud linnavalitsuse ning linlaste ja linna külaliste poolt oodatud ja tunnustatud ettevõtmine. Toimus kohtumine Pirita linnaosa valitsusega ja Pirita koostöökoguga, sest ka neil on huvi oma kloostri varemetes jõulusõim üles seada. Sel aastal veel plaani teostamiseni ei jõutud, ent järgmisel aastal lubati seda teha.
5. Vanalinnas õppivate laste ja noorte loominguline tegevus ja kultuurielu pulbitseb: (cid:127) VHK teatriharu abiturientidel tuli juuniis koostöös Theatrumiga välja diplomietendus „Võib- olla ma nägin seda unes“, mille koos lavastajate Maria Petersoni ja Mirko Rajasega panid kokku noored ise.
(cid:127) Toetati VHK ja PMK õpilaste omaloomingukonkurssi, mille teemadeks olid „Voorused ja pahed", „Peaingel Miikael" ja „Minu kool“. Parimatest kunstitöödest pandi üles näitus “Kullo” lastegaleriis, kus osalesid ka Püha Johannese Kooli, Kohila Mõisakooli ja Kristiine Gümnaasiumi õpilased.
Comments (0)