Meedialeht ja uudisvoog
Krediidiskoor on Eestis ainuke teaduspõhine krediidijuhtimise vahend, mida saad mugavalt kasutada just selles äri-, kliendihaldus- ja raamatupidamistarkvaras, m

Mis on Krediidiskoor?

Krediidiskoor on Eestis ainuke teaduspõhine krediidijuhtimise vahend, mida saad mugavalt kasutada just selles äri-, kliendihaldus- ja raamatupidamistarkvaras, millega oled harjunud töötama.

Krediidiskoori põhimõte

Krediidiskoori mudel on välja töötatud koostöös Tarkvara Tehnoloogia Arenduskeskuse ja Tartu Ülikooli andmeteaduritega 3-aasta pikkuse rakendusuuringu töö käigus.   

Krediidiskoori mudelis on kasutusel tuhandeid tunnuseid ja selle arendamisel on kasutatud masinõppe meetodeid, mis hõlmavad endas iseõppivaid algoritme. Need algoritmid  suudavad tuvastada peidetud seoseid ja teha nende põhjal prognoose.

Mudel prognoosib ettevõtete maksejõuetuse tekkimise või sundkustutamise võimalikkust täpsusega 99,5% järgneva 12 kuu jooksul.

Lihtsustatult öeldes - krediidiskoor kasutab ettevõtete kohta teadaolevat informatsiooni, mis ulatub kuni 5 aastat minevikku ning kombineerib seda igapäevaselt muutuda võivate uute andmetega (näiteks võlgade info ja selle muster, juhatuse vahetused ja nende tegevusmustrid, aruandekohustuste korduv(rikkumised), maksude tasumine ja selle muster jpm). 

Inforegistri Krediidiskoori teadusartikkel avaldati maineka Rahvusvahelise teaduskonverentsi väljaandes.

Ettevõtete krediidiskoor

Krediidiskoor arvutab igapäevaselt kõigi Eesti ettevõtete krediidiriski pidevalt muutuvate andmete alusel. Traditsioonilised krediidiriski mudelid tuginevad aga andmetele, mis uuenevad keskmiselt üks kord aastas! Seega ei suuda traditsioonilised krediidiriski hindamise mudelid reageerida nt aasta keskel toimuvatele muutustele. Krediidiskoor töötleb aga kõiki ettevõttega seotud andmekomplekte iga päev, mistõttu suudab reageerida ja teavitada kasutajat otsekohe.

Tavaline taustakontroll on ajakulukas käsitöö alates erinevatest allikatest info kogumisest kuni selle analüüsimiseni.  Intelligentse Krediidiskoori poolt saab see töö automaatselt tehtud ja on mugavalt reaalajas kasutatav otse äriprotsesside keskel. 

Riskiklassid aitavad teha krediidiotsuseid

Krediidiskoori mudeli poolt arvutatud skoorid jäävad alati vahemikku 0 kuni 1, kus 0 tähendab madalat ja 1 kõrget krediidiriski. Krediidiotsuste lihtsustamiseks ja kiiremaks tegutsemiseks on skoor jaotatud 5-de riskiklassi. Riskiklassipõhised käitumisjuhised aitavad teha paremaid otsuseid müügihetkel ja peale maksetähtaega, kui arve on tasumata.  

Ettevõtjate (otsustajate) krediidiskoor

Juhatuse liikme krediidiskoor arvutatakse juhatuse liikme kõikide seotud ettevõtete aritmeetilise keskmisega – võttes aluseks kehtivate seostega ettevõtete krediidiskoori seisu reaalajas ja kehtetute seostega ettevõtete krediidiskoori seis ajahetkel, mil juhatuse liige lahkus ettevõttest.

Näiteks, kui juhatuse liikme endise ettevõtte krediidiskoor on täna riskantne, kuid juhatusest lahkumise hetkel oli see usaldusvääne, siis selle riskantse ettevõtte mõju juhatuse liikme krediidiskoorile on positiivne, ehk usaldusväärne.

Krediidiskoor on objektiivne

Krediidiskoori abiga saavad ettevõtted hõlpsalt hinnata uute klientide krediidiriski ning hoida silma peal oma pikaajaliste klientide maksejõulisusel. See aitab teha kiireid ja tarku otsuseid – kas ja millistel tingimustel anda kliendile krediiti. Iga kliendi hindamisel lähtutakse ühesugusest metoodikast, mis ei ole mõjutatud subjektiivsetest hinnangutest.

"Täpne ja intelligentne krediidijuhtimine iga päev. Seal, kus kõige enam vaja.”

Kommentaarid (0)


Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Dropdown

kõik artiklid

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Loader

Loader

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.