PUR vahu tüübid ja kuidas need erinevad? – Pureks
Polüuretaanvaht jaguneb kahte põhitüüpi – avatud ja suletud elementidega. Esimene on ette nähtud kasutamiseks siseruumides ja puitmajadel eriti seinte ja katuste isoleerimiseks ning ruumi akustilise mugavuse suurendamiseks, kuna polüuretaanvahul on lisaks soojusisolatsiooniomadustele ka väga kõrge müratasemetegur. Avatud pooriga vaht on auru läbilaskev, nii et võime öelda, et sellega kaetud pind “hingab”. Pihustatud seestpoolt, otse katusele, saab seda hõlpsalt kasutada membraanil või laudisel.
Tehniliste parameetrite osas – avatud poor vaht tihedusega 7–14 kg/m3, samal ajal kui selle soojusjuhtivuse koefitsient on vahemikus 0,034 kuni 0,039 W / (m * K). Avatud pooriga polüuretaanvahu tüüpide hulgas on erineva tuleomadusega materjale. Parimad on hinnatud E-ga .
Teine rühm – suletud pooriga polüuretaanvaht – kasutatakse oma kõrge veekindluse, suurema jäikuse ja tugevuse tõttu õues ja kõrge õhuniiskusega ruumides.
Selle struktuur sisaldab üle 90% suletud rakkudest ja tihedus on vahemikus 33 kuni 40kg / m3 . Suletud pooriga polüuretaanvahu soojusjuhtivuse koefitsient on vahemikus 0,02 kuni 0,024 W / (m * K).
Suletud pooriga vahutüübid erinevad parameetrite poolest, sõltuvalt nende rakendusest. Ühelt poolt sobib see suurepäraselt vundamentide, laekonstruktsioonide, katuste ja põrandate isoleerimiseks. Teisest küljest saab seda kasutada tööstus- ja põllumajandushoonetes, näiteks tootmispõrandate, ladude, külmhoonete või loomakasvatushoonete soojustamiseks.
Kommentaarid (0)