Miks kaasaegsetes hoonetes loomulik ventilatsioon ei toimi?
Kaasaegsed hooned on sageli tihedamalt ehitatud ja paremini isoleeritud, et vähendada energiakadusid ning suurendada energiatõhusust. Kuid tihedam konstruktsioon tähendab ka seda, et õhk ei saa nii lihtsalt hoonesse sisse ega välja liikuda. Seetõttu on kaasaegsetes hoonetes tihti kasutusel mehaaniline ventilatsioonisüsteem, mis tagab vajaliku õhuvahetuse ja sisekliima.
Loomuliku ventilatsiooni puhul kasutatakse hoonete kavandamisel arhitektuurilisi ja ehituslikke meetodeid, et võimaldada värske õhu liikumist hoonesse loomulikul teel, ilma mehaanilise süsteemi abita. Siiski võib loomulik ventilatsioon olla piiratud, kuna see sõltub paljudest teguritest, nagu hoone kuju ja suurus, ümbritseva keskkonna tingimused, tuuletõmbe ja paljud teised tegurid. Samuti võib loomulik ventilatsioon olla ebaefektiivne, kui hoone paikneb tiheda liiklusega alal või reostatud keskkonnas.
Seega võib kaasaegsetes hoonetes loomulik ventilatsioon olla ebatõhus ja ebausaldusväärne, kuna mehaanilise ventilatsioonisüsteemi kasutamine tagab parema õhuvahetuse ja sisekliima, kui seda õigesti kavandada, paigaldada ja hooldada.
Kommentaarid (0)