Rohkema info nägemiseks:

GRK EESTI AS

Ă„rimeedia ja uudisvoog
?
Ärimeedialehel külastusi - 8201; jälgijaid - 28. Arvustusi - 1; Artikleid 1+ "Kirjuta GRK EESTI AS kohta arvamuslugu!"

GRK EESTI AS hetkeolukord

Juba 8201 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 28 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 5,0 punktiga aga kommenteeritud ei ole.

Strateegiline otsus: Kliendibaasi suurendada ei soovi
Juhatuse liige Tiit Roben (17.04.2024): „Keskendume ainult olemasolevate klientide kvaliteetsele teenindusele ja suhete hoidmisele. Kliendibaasi suurendada ei planeeri.“

Tegevusaruanne 2022

Ăśldist

GRK Eesti AS kuulub GRK kontserni. GRK Eesti AS pakub alates asutamisest 2013. aastal maanteede, linnatänavate, insenerrajatiste, raudteede ja muude taristuobjektide ehitamise teenuseid peatöövõtu korras. GRK Eesti AS põhitegevuse piirkonnaks on Eesti, analoogseid teenuseid Soomes ja Rootsis pakuvad grupi teised ettevõtted.

GRK kontserni kuulub emaettevõte GRK Infra Oyj ning tütarettevõtted GRK Eesti AS, GRK Suomi Oy,

GRK Sverige AB. GRK Eesti AS kontorid asuvad Tartus ja Rae vallas Harjumaal.

Olulised sĂĽndmused majandusaasta jooksul

Aruandeaasta müügitulu 2022. aastal oli 48,8 M. Täidetud lepingutest moodustasid olulise osa aastatel 2020 ja 2021 sõlmitud lepingud (Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maantee Võõbu-Mäo lõigu ehitus ja Tartu läänepoolse ümbersõidu II ehitusala).

2022. aasta oli Euroopas erakordne. Täiemahulise sõja puhkemist Euroopas ei osatud ette näha veel ka veebruaris 2022 enne Venemaa sissetungi Ukrainasse, rääkimata aastatest 2020 või 2021, kui GRK

Eesti AS sõlmis Transpordiametiga lepingud Eesti suurimate taristuprojektide välja ehitamiseks.

Ukraina sõda ja sellest tulenevalt Venemaale kehtestatud sanktsioonid tingisid muu hulgas ka ehitustööde olulise kallinemise ja viivitused teatud materjalide ja toodete tarnetes. Kõige probleemsemateks kuluartikliteks osutusid materjalid terasest (armatuurteras, põrkepiirded, liikluskorraldusvahendite kandurid, valgustusmastid jms) ning asfaltbetoonsegud (täitematerjalid, bituumen, tootmiskulud, transpordikulud). Lisaks kallinesid ka kõik muud põhimaterjalid, sh kütus ja energia.

Kevadel ja suvel 2022. aastal esitasid tootjad, tarnijad ja alltöövõtjad teatud toodete osas hinnapakkumisi kehtivusega 3-5 päeva. Kuigi alltöövõtjad ja tarnijad teavitasid oma võimetusest lepinguid täita, suutis GRK Eesti AS need lõpuni viia. Täiendav kulu tuli seejuures kanda peatöövõtjal

GRK Eesti AS-l. Samal ajal ei kata tellijate (Transpordiamet, Tartu Linnavalitsus) poolt täiendavalt makstav kompensatsioon (Võõbu-Mäo ja Tartu läänepoolse ümbersõidu osas) täiendavaid kulusid kaugeltki ära ning Rail Baltica Urge ökodukti ehitusel ja Pääsküla raudteeprojektis jätsid tellijad täiendavad kulutused täies ulatuses töövõtja kanda.

Sellist lahendust, kus töövõtjast sõltumatult tekkivad täiendavad kulud jäävad suures osas või täielikult töövõtja kanda, ei saa pidada jätkusuutlikuks ei ettevõtete ega riigi toimimise seisukohast. GRK Eesti

AS on vastutustundlik ettevõte, vastutades oma tellijate, koostööpartnerite, töötajate ja keskkonna ees. Vaatamata hüppeliselt suurenenud kulutustele, mida ei kompenseerita, ning vaatamata erinevate materjalide ja toodete tarneraskustele, oleme viinud tööd objektidel lõpuni ja täitnud lepingutega võetud kohustused. Paraku on see ettevõtte jaoks tähendanud 2022. aastal 3-miljonilist kahjumit.

2022. aastal viidi lõpule Eesti kõige suurem taristuprojekt – Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maantee

Võõbu-Mäo teelõigu ehitus. Tööd algasid 2020. aasta suvel ning lepingu hinnaks oli 58,7 M€.

Meeskond realiseeris projekti Covid-pandeemiatele ning sõjast tulenevale hinnatõusule ja tarneraskustele vaatamata tähtaegselt ning positiivse lõpptulemusega.

Ehitati valmis Urge ökodukt, mis on meie esimene OÜ Rail Baltic Estonia poolt tellitud töö.

2022. aasta jooksul panustati personali välja- ja täiendõppesse. Põhivara soetati 1,27 M € eest, millest

GRK EESTI AS kontaktid

Dropdown

kõik artiklid

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Loader

Loader

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.