EUROFINS ENVIRONMENT TESTING ESTONIA OÜ
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
EUROFINS ENVIRONMENT TESTING ESTONIA OÜ hetkeolukord
Juba 1636 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 7 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,5 punktiga ja kommenteeritud 4 korda.
Tegevusaruanne 2023
Ramboll Environment OÜ on asutatud 12.08.2015.
2017. aastal muutus firmanimi Eurofins Environment Testing Estonia OÜ-ks.
Eurofins Environment Testing Estonia OÜ peamiseks äritegevuse valdkonnaks on laboratoorsete ja bioanalüütiliste teenuste pakkumine keskkonna-, toidu- ja põllumajandussektorites. Ettevõtte tegevus põhineb kliendikesksete, usaldusväärsete ja kvaliteetsete analüüsiteenuste pakkumisel. Ettevõte on EAK poolt akrediteeritud ja selle kvaliteedijuhtimissüsteem töötab vastavalt ISO/IEC 17025 standardi nõuetele ning labori üheks peamiseks ülesandeks on oma kvaliteedi pidev parendamine, kasutades selleks SI-ühikuteni kalibreeritud analüüsiseadmeid ja sertifitseeritud referentsmaterjale, osaledes iga-aastaselt rahvusvahelistes võrdluskatsetes ning pöörates suurimat tähelepanu oma töötajate pidevale koolitamisele ja nende arengule. Ettevõtte tegevusega kaasnevad olulised keskkonna- ja sotsiaalmõjud puuduvad.
Ettevõtte peamisteks koostööpartneriks on siiani olnud Skandinaavias tegutsevad laboriettevõtted Eurofins Environment Finland, Eurofins
Environment Sweden, Eurofins Environment Norway ja Eurofins Environment Denmark. Lisaks pakub Eestis asuv ettevõte üle 61 erinevas riigis tegutsevate 900 Eurofinsi laborite teenuseid nii Eesti kui ka teiste Balti riikide klientidele, olles usaldusväärne ja mitmekesine analüütiliste teenuste tugipunkt (niiöelda ,,one-stop shop’’).
2023. aastal jätkas ettevõte analüüsi mahtude suurendamisega nii Eurofinsi Skandinaaviast kui ka Eestis pärit pinnase- ja veeproovidega.
Lisaks investeeris ettevõte uute analüüsiseadmete ja mööbli soetamisele, laboriruumide uuendamisele ja töötajate koolitamisele. Ettevõtte käive kasvas töömahu suurenemise tõttu, mille tõttu oli vaja palgata uusi töötajaid ja mis tõi kaasa tegevuskulude suurenemise. Käibe kasvu on mõjutanud ka ühekordne laborisedamete edasimüük, mille tõttu on kasvanud samuti kaupade ja teenuste kulu.
Ettevõtte tegevuse kõrghooajaks on mai ja juuni ning september kuni detsember.
Suurema osa ettevõtte käibest moodustab teenuse osutamine seotud osapoolele. Antud nõuded laekuvad tavapäraselt vastavalt maksetähtajale - kuni 30 päeva. Kolmandate isikute nõuete mitte tähtaegsel laekumisel väljastatakse meeldetuletuskirju ja viivisarveid ning kui sissenõudmine ei õnnestu pöördutakse inkassosse.
Juhtkonna hinnangul on ettevõte jätkuvalt tegutsev, kuigi on teeninud kahjumit ning lühiajalised kohustised ületavad ettevõtte käibevara.
Likviidsus on tagatud saadud laenuga seotud osapoolelt. Juhtkonnal on alust uskuda, et vajadusel on grupil valmidus ja võimekus laenu tähtaega pikendada, täiendavaid rahalisi vahendeid pakkuda, kui selleks peaks vajadus tekkima ja konverteerida laenukohustus omakapitali.
2023. aastal on tehtud ettevõtte netovara taastamiseks ainuosaniku poolt rahaline sissemakse vabatahtlikku reservi summas 1 400 000 eurot.
Seotud osapoolelt saadud laenuintresside arvestamisel kasutatakse 12 kuu keskmist EURIBORI intressimäära. Majandusaastal ja aruande koostamise perioodil ilmnenud valuutakursside, intressimäärade ja börsikursside muutumisega seonduvad olulised riskid puuduvad.
2023. aastal jätkatakse töömahtude suurendamisega Soomest, Rootsist, Norrast ja Taanist.
Ettevõttel oli plaan 2023. aastal kolida suurematesse ruumidesse, kuid 2023. aastal on otsustatud seda siiski mitte teha. Antud plaanist loobumise tõttu on müüdud teistele grupi ettevõtetele varasemalt tellitud laboriseadmed, mis algselt pidid tulema kasutusse uuel äripinnal.
2024. aastal on ettevõte otsustanud muuta oma strateegiat, suunates äritegevuse rohkem kohalikule turule. See samm võib aidata vähendada riske ja suurendada ettevõtte konkurentsivõimet, kuna kohalikul turul on parem arusaam klientide vajadustest ja eelistustest. Kuigi see võib lühiajaliselt mõjutada kasumlikkust, hindab ettevõte pikemas perspektiivis strateegia muutmise kasulikuks.
Peamised finantssuhtarvud 2023 2022
Müügitulu 2 466 2024 1 583 685
Tulu muutus 56% 65%
Lühiajaliste kohustuste kattekordaja 0,5 0,2
Suhtarvude arvutamise metoodika:
Tulu muutus (%) = (müügitulu 2023 - müügitulu 2022) / müügitulu 2022 * 100
Lühiajaliste kohustuste kattekordaja (kordades) = käibevahendid / lühiajalised kohustused
EUROFINS ENVIRONMENT TESTING ESTONIA OÜ kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?