EESTI EHITUSKONSULTATSIOONIETTEVÕTETE LIIT MTÜ
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
EESTI EHITUSKONSULTATSIOONIETTEVÕTETE LIIT MTÜ hetkeolukord
Juba 1088 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 64 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
ÜLDIST
EKELi majandusaasta algas 01.01.2023 ja lõppes 31.12.2023. Majandusaasta lõpu seisuga oli EKELis 64 ehituskonsultatsiooniteenust pakkuvat ettevõtet kokku 740 töötajaga. Aasta jooksul liitus EKELiga 4 ettevõtet, liikmelisuse lõpetas 5 ettevõtet. Võrreldes eelmise aastaga vähenes liikmesettevõtete arv 1 võrra ning liikmete töötajate koguarv vähenes 42 töötaja võrra. Tulu sisseastumis- ja liikmemaksudest suurenes võrreldes eelmise aastaga 5 356 euro võrra, vastavalt 57 491 eurot 2022.aastal ja 62 847 eurot 2023.aastal.
Lisaks laekus tulu ka koolituste korraldamisest ning teenuste müügist. Tulu ettevõtlusest (koolitused ja teenused) saadi 23 107 eurot. Korraldati 2 koolitust (veebikoolitus ehitusvaldkonnas tegutsevatele pädevatele isikutele ning ehitisregistri praktiline veebikoolitus), milles osales kokku 56 spetsialisti.
2023.majandusaasta tulem oli -1 614 eurot. Tulu laekus 85 955 eurot ja kulusid tehti 87 569 eurot. Eelmiste perioodide akumuleeritud tulem oli 31.12.2023 seisuga 7 940 eurot.
EKEL 2023 PEAMISED TEGEVUSED
EKEL jätkas oma põhikirjaliste eesmärkide täitmist. Aasta jooksul toimus 15 juhatuse korralist koosolekut.
Aasta vältel jätkus koostöö ehitussektori erialaliitude, Tallinna Tehnikaülikooli, Majandus- ja
Kommunikatsiooniministeeriumi, Kliimaministeeriumi, Riigi Kinnisvara ASi, Rail Baltic Estonia OÜ ning teiste partneritega.
Aasta alguses toimus iga-aastane liikmetelt statistiliste andmete kogumine, mille põhjal anti välja EKELi liikmete tegevust ning kogu projekteerimissektorit ilmestav traditsiooniline veebipõhine aastaraamat.
EKELi ehitiste projekteerimise ajakulu arvestamise töörühm jätkas koostöös Arhitektide Liiduga juhendmaterjalide/ tabelite koostamist, mis oleksid abiks hoone projekteerimise ajakulu esmasel hindamisel.
Tabeleid täiendati projekteerimissektori erialaliitudelt saadud tagasiside põhjal ning märtsis alustati koostöös
Kliimaministeeriumiga veebipõhise kalkulaatori arendamist, mis võimaldaks turuosalistel mugavalt projekteerimise töömahtusid arvestada. Hoone projekteerimise ajakulu kalkulaator avaldatakse 2024.aastal ministeeriumi e-ehituse platvormil ehitusgiidi koosseisus targa tellija kontseptsiooni osana.
Veebruaris, märtsis ja aprillis toimusid Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi osalusel standardi
EVS 932:2017 “Ehitusprojekt” ning määruse nr 97 uuendamise teemalised kohtumised Tallinna
Tehnikakõrgkoolis. Ministeeriumi ettepanekul moodustas EKEL töörühma eesmärgiga koondada ekspertide poolt väljatöötatud ettepanek määruse uuendamiseks, mis oleks üheks taustadokumendiks terviklahenduse tellimisel, kuhu kaasatakse kogu avalik- ja erasektor. Oktoobris edastas EKEL Kliimaministeerumile töörühma poolt koostatud dokumendi „Ehitusala professionaalide käsikiri“, mis koondas valdkonna professionaalide ettepanekud majandus- ja taristuministri määruse nr 97, 17.07.2015 „Nõuded ehitusprojektile“ uuendamiseks. Dokument läbis eelnevalt ka avaliku arvamusküsitluse ning saabunud ettepanekud edastati koos EKELi töörühma kommentaaridega samuti ministeeriumile.
Aprillis toimunud kohtumisel Riigi Kinnisvara ASis olid teemaks RKASi hanketingimused ja projekteerimistöö indekseerimine pikkade lepingute puhul. Mitmel järgneval kohtumistel arutati RKASi lepingutingimuste ja väärtuspõhiste hangetega seotud probleeme, samuti käsitleti BIM mudelite teemat ning
EESTI EHITUSKONSULTATSIOONIETTEVÕTETE LIIT MTÜ kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?