EESTI MÕISAKOOLIDE ÜHENDUS MTÜ
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
EESTI MÕISAKOOLIDE ÜHENDUS MTÜ hetkeolukord
Juba 936 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 12 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
Eesti Mõisakoolide Ühendus MTÜ 2024.a. majandusaasta aruanne
Mõisakoolide Ühendus on mittetulundusühing (loodud 2003.a; liikmeid 25 kelledest 24 juriidilist, 1 füüsiline ; 2 auliiget), mis oma rahalised vahendid saab liikmemaksudest, projektipõhisest ja iseseisvast majandustegevusest.
2023/2024.aasta tegevused on ühenduse siseselt ellu viidud plaanitud mahus niipalju kui võimalik.
1. Ühiseks ettevõtmiseks oli Mõisakoolide avatud seminar 24.mail Aruküla mõiss Koerus.
2. Suuremaks ühistegevuseks oli 2004.aastal Viljandimaal algatatud mõisate vaheline külastusmäng “Unustatud mõisad”, mille peamisteks eesmärkideks on külaliste ja avalikkuse tähelepanu kaudu suurendada mõisate rolli kohaliku kultuurielu keskustena ja turismiobjektidena, aktiviseerida mõisakooli personalide piirkonnavõrgustike vahelist koostööd.; Projektis osales 2023.aastal 35 ja 2024.aastal 34 mõisakompleksi. 2024.aastal liitus EKN nõusolekul Lüganuse kirik. Külastuspäevi oli viis. Projektijuht Tõnu
Kiviloo. Viidi läbi liikmeskonna motivatsiooni- ja kvaliteedikoolitusi. 2023.a oli läbivaks mõisaks Rogosi mõis, 2024.aastal Ravila mõis.
3. Jätkusid ümarlaua tegevused "Eesti Ajalooliste Hoonete Ümarlaud". Millis ühiskokkulepe kiideti heaks 2.juuli2024.a.
/Eesti Mõisakoolide Ühendus, Eesti Mõisate Ühendus, Eesti Kirikute Nõukogu, Eesti Evangeelne Luterlik
Kirik, ICOMOS Eesti, Eesti Muuseumide Liit, SA Virumaa Muuseumid (linnuste ümarlaud), SA Eesti
Vabaõhumuuseum (maaarhitektuuri osakond)/
Korraldatud kokkusaamised ümarlauas erinevate ametkondade esindajatega, osaletud erinevates töörühmades ja esitatud ettepenekuid, kommentaare: Kultuuri arengukava 2030, Eesti 2035+, MaRu (maaj aruumiaamet); Eesti2035 Arvamusrännak, ÜRP2050 (üleriigiline planeeringu lähteülesanne), Kliimameetme sotsiaalfond, Muuseumi-, muinsuskaitse- ja raamatukogupoliitika kujundamise ning rakendamise strateegiliste partnerite toetamise määrus, Kliimakindla majandamise seadus. Läbivaks teavitamine arhitektuurimälestiste säilitamise olulisus ja jätkuv valdkonna alarahastamine sh EU struktuurifondidest.
7. Muinsuskaitsenõukogus mõisaliikumiste esindaja Kaido-Allan Lainurme ülevaated tegevustest.
8. Tegevuses ühtne mõisakoolide portaal www.moisakoolid.ee ja FB mõisakoolid 9. tehakse koostööd Tartu Ülikooliga, Eesti Maaülikooliga, Eesti Mõisate Ühendusega, Riikliku
Ajalooarhiiviga, Eesti kinnisvara Korrashoiu Liiduga, Eesti Omanike Keskliidu ja Eesti Kirikute Nõukoguga.
Mõisakoolide ühendus liikmetel on seisukoht jätkata mõisakoolide koostöö arendamist piirkonna ettevõtjate ja eramõisatega. Koolitada ning arendada võimalike teenuste pakkumist turismivaldkonnas ja piirkonna arendusel.
Tänane kogemus kinnitab MTÜ olemasolu vajalikkust oma põhikirjaliste eesmärkide saavutamiseks.
EESTI MÕISAKOOLIDE ÜHENDUS MTÜ kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?