Meedialeht ja uudisvoog
Maineskoori mudeli väljatöötamises on kasutatud valdkonna ekspertide derivaate, mille pinnalt töötati välja ettevõtete peamised ärijuhtimise protsesside tunnuse

Ettevõtjate reputatsioonimõõdik: MAINESKOOR

Maineskoori mudeli väljatöötamises on kasutatud valdkonna ekspertide derivaate, mille pinnalt töötati välja ettevõtete peamised ärijuhtimise protsesside tunnused ja neid mõjutavad tegurid. Ühtekokku kasutati mudelis ligikaudu 1200 erinevat ärijuhtimise protsessis esinevat tunnust.

Portaalides Storybook.ee ja Inforegister.ee kuvatav maineskoor moodustub ettevõtte viie peamise ärijuhtimisprotsessi kvaliteedimõõdiku kombinatsioonil:

  • Brändijuhtimine
  • Krediidijuhtimine
  • MĂĽĂĽgijuhtimine
  • Personalijuhtimine
  • Varade juhtimine

Osaliselt on meie skoorimudeli algoritm sisult sarnane Maksuameti maksukuulekuse alusprintsiipidega: Maksukäitumise hinnangud 

Maineskoori suurus

Mida suurem ja jätkusuutlikum on ettevõte, seda suurem on maineskoor ja vastupidi. Algoritm mõõdab ettevõtte suurust, aktiivsust, vanust, edukust, toimekust, summeerides tulemuse ühtseks arvuks. Algoritm arvestab andmete väärtust ja hulka - mida väärtuslikumad on ettevõtte andmed (suur käive, hea finantsreiting, kõrged palgad, suured varade mahud jm) ja mida avatum on ettevõte (kontaktid, veeb, meta-andmed, sotsiaalmeedia jms), seda suurem on maineskoor ja vastupidi - ettevõtetel, kellel puuduvad kontaktid, esinevad võlad, esitamata on majandusaasta aruanded jms, võib maineskoor olla ka miinustes. 

Maineskoori väärtused

Maineskoori väärtused jaotuvad astmeteks – kuni 5 joone ülemist aset (kõrged väärtused) ja kuni 5 joone alumist astet (madalad väärtused).

Saadud tulemused teisendati valdkonnapõhiselt ettevõtetele nende suuruste järgi ja tuvastati tunnuste mõju avaldavad tegurid iga ärijuhtimise protsessi lõikes eraldi. Olgu siinjuures välja toodud, et mainekoori mudeli algoritmis on kasutusel brändijuhtimise võtmes lisaks veel ka tunnused, mis pärinevad veebist leiduvatest andmetest. 

Otsustajate maineskoor

Juhatuse liikmete (otsustajate) juures esinev maineskoor on kõigi temaga seotud aktiivsete ettevõtete summaarne skoor. Otsustajate suur skoor viitab sellele, et ta juhib suurt või suuri edukaid ettevõtteid ja vastupidi - väike skoor viitab väikestele ettevõtetele ja miinusega skoor viitab ka suurtele raskustele kas ühes või mitmetes tema poolt juhitavates ettevõtetes.

PS! Suure maineskooriga otsustajatega loo suhteid, müü rohkem ja võimalusel tee grupi pakkumisi kõigile temaga seotud ettevõtetele.

Maineskoori eesmärk

Maineskoor on suunatud: 

  • Ettevõtjatele, kes näevad ĂĽksteise nägu ja seeläbi saavad tehinguid teha nende ettevõtetega või otsustajate ettevõtetega, kes on usaldusväärsed, jätkusuutlikud ega jäta endast maha võlgasid.
  • Tööjõuturule, kuhu on sunnitud tagasi liikuma kõik need, kellel ei õnnestu luua oma äriĂĽhingutes kestvamat väärtust, kui korduvalt võlgadega ettevõtete mahajätmist ja kahjude tekitamist äripartneritele ja ĂĽhiskonnale tervikuna.  
  • Riigile, mis ei pea kasvatama ametnikkonda ja sĂĽsteeme kõigi nende erinevate nägude ja kehade ĂĽle arvepidamiseks, vastavalt „seadusloome kaasajastamiseks“ ja „kontrollsĂĽsteemide tõhustamiseks“.
  • Eraisikutele, et ta teaks tööandja tausta, enne kui kokkuleppeid sõlmib või ka ostlemisel, et hinnata näiteks e-poe omaniku usaldusväärsust ja riske tellitud kaupa mitte saada.

 

Kommentaarid (0)


Lisa kommentaar

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Dropdown

kõik artiklid

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Loader

Loader

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.