ROSENI MAJAD OÜ
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
ROSENI MAJAD OÜ hetkeolukord
Juba 3093 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 220 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,8 punktiga ja kommenteeritud 1 kord.
Tegevusaruanne 2023
Roseni Majad OÜ on NG Investeeringud OÜ 100%-line tütarettevõtja. Ettevõte tegeleb kinnisvara haldamise ja äripindade välja üürimisega ning vaba aja veetmise teenuste osutamisega. Ettevõttel on üks 100 %-lise osalusega tütarettevõtja – Kuulsaal OÜ. Ettevõtte omanduses on Tallinna südalinnas asuv ärihoone.
Tallinna südalinnas asuvas ajaloolises hoones tegutseb bowlingu ja piljardisaal Kuulsaal, ürituste korraldamiseks sobivad ruumid Roseni Tornis ning mitmed toitlustus- ja meelelahutusettevõtted, samuti kauplus ja kontorid. Lisaks on ettevõte uue ärisuunana arendanud üritustel ja kliendi pinnal toitlustamise teenuste pakkumist.
Roseni Majad OÜ igapäevast äritegevust korraldab üheliikmeline juhatus. Ettevõtte juhatuse tegevuse üle teostab järelevalvet nõukogu.
Nõukogu otsustab ettevõtte arengustrateegia ja investeerimispoliitika üle ning aastaeelarve vastuvõtmise. Nõukogu on 3-liikmeline ja valitud 3-aastaseks ametiajaks.
2023. aastal tegime investeeringuid 22 tuhande euro ulatuses (2022. aastal 105 tuhande euro ulatuses). 2023. aastal teostati köögi juurdeehitus. 2024.aasta eelarve järgi investeeringute maht 49,7 tuhat eurot.
Aasta lõpu seisuga oli Roseni Majad OÜ bilansimaht 3 962,9 tuhat eurot (2022: 3 705,4 tuhat eurot) ja müügitulu 3 202,6 tuhat eurot (2022: 2 513,2 tuhat eurot). Kasum kujunes 614,5 tuhat eurot (2022 kahjum: 360,8 tuhat eurot) ja omakapital 3 430,5 tuhat ( 2022 :3 116 tuhat) eurot.Tütarettevõtte Kuulsaal OÜ vabatahtlikku reservkapitali ei tehtud sissemakset (2022: tehti sissemakse summas 55 tuhat eurot). Tulenevalt
Kuulsaal OÜ majandustulemustest saadi aruandeaastal kapitaliosaluse meetodil kasumit tütarettevõttest 31 tuhat eurot ( 2022: kahjum 52 tuhat eurot).
Vaba aja veetmise ja meelelahutusteenuste areng on tihedalt seotud üldise majanduskasvu ja –keskkonnaga ning klientide ostujõudu mõjutavate arengutega turul. Analüütikute sõnul kahandas majanduse kasvutempot lisaks tootmisressursside ammendumisele ka erakordselt kiire hinnakasv. Tarbijakorv kallines peamiselt erinevate energiakandjate tõttu, mille põhjused asusid suures osas Eestist väljaspool.
Energiakulude edasikandumine teiste toodete ja teenuste lõpphinda annab inflatsioonile hoogu ka lähikuudel. Samas valitseb oht, et kiire hinnatõusu periood kestab Eestis oodatust kauem ja selle taga on peamiselt kohalikud põhjused. Süvenev töötajate nappus Eestis sunnib ettevõtteid palku tõstma.
Äritegevuse hooajalisus
Ettevõtte äritegevuses esineb teatavaid hooajalisi kõikumisi. Meelelahutusvaldkonna ehk Kuulsaali poolel on jaanuaris-veebruaris ja suvekuudel müügitulu madalam ja novembris-detsembris keskmisest kõrgem. Samas Cateringi pool tasakaalustab suvekuid kuna toimub mitmeid suveüritusi. Ajalooliselt mõjutab sesoonsus mõningal määral müügitulu neljandas kvartalis, mil müügitulu moodustab rohkem kui 30% kogu aasta müügitulust. Ettevõtte pikaajaline ärikogemus võimaldab hooajalisusest tingitud äririski turvaliselt maandada.
Rentaabluse suhtarvud 2023 2022
Omakapitali puhasrentaablus (ROE) 17,91% 11,58 %
Varade puhasrentaablus (ROA) 15,51 % 9,74 %
Käibe puhasrentaablus 19,19% 14,36 %
Omakapitali puhasrentaablus (ROE) Puhaskasum/ omakapital*100%
Varade puhasrentaablus (ROA) Puhaskasum/ varade maht*100%
Käibe puhasrentaablus Puhaskasum /Netokäive *100%
Finantsriskid
Ettevõtte tegevusega võivad kaasneda mitmed finantsriskid, millest olulisemat mõju avaldavad likviidsusrisk, krediidirisk ja tururisk (s.h valuutakursi risk ja intressimäärarisk). Finantsriskide juhtimine on ettevõtte juhatuse pädevuses ja sisaldab riskide määratlemist, mõõtmist ja maandamismeetmete tõhususe kontrollimist. Finantsriskide juhtimise eesmärk on finantsriskide maandamine ja finantstulemuste volatiilsuse vähendamine. Finantsriskide juhtimisel juhindub ettevõte sisemiselt kehtestatud riskijuhtimise strateegiast. Järelvalvet juhatuse poolt riskide maandamiseks võetud meetmete üle teostab ettevõtja nõukogu.
Likviidsuse ehk ettevõtte tegevusest tulenevate kohustuste täitmiseks piisavate rahaliste vahendite olemasolu efektiivseks tagamiseks on ettevõtte emaettevõtte NG Investeeringud OÜ ja tema tütarettevõtjate pangakontode ühtne kontsernikonto, mis võimaldab kontsernikonto liikmetel kasutada kontsernikonto rahalisi vahendeid kokku lepitud limiitide piires.
Krediidirisk on risk, et ettevõttel tekib rahaline kaotus, mis on põhjustatud finantsinstrumendi teise osapoole poolt, kuna viimane ei suuda oma kohustusi täita. Ettevõte on avatud krediidiriskidele, mis tulenevad äritegevusest (peamiselt nõuetest) ning investeerimistegevusest. Ettevõte ei
ROSENI MAJAD OÜ kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?