SAAREMAA LIIKUMISPUUDEGA INIMESTE SELTS MTÜ
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
SAAREMAA LIIKUMISPUUDEGA INIMESTE SELTS MTÜ hetkeolukord
Juba 387 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 2 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
Ühingu tegevuse üldeesmärgiks on liikumispuudega inimeste elukvaliteedi parandamine ja ühiskonda kaasamine.
Alaeesmärkideks on: - Kooskäimise ja koostegemise harjumuse loomine, paraspordi propageerimine - Võrdsete võimaluste loomine kohalikele erivajadustega inimestele - ligipääsetavad teenused ja linnaruum - Maakonna liikumispuudega inimeste aktiivne osalemine ühiskonnaelus.
Huvikaitse tegevuste ja ligipääsetavuse alal tegime koostööd Eesti Liikumispuudega Inimeste Seltsi (ELIL), Eesti Psoriaasiliidu, SPIKi,
Saaremaa Reumaühingu, Eesti Reumaliidu ja vallaga. Teemad - isikliku abistaja teenus, sotsiaaltranspordi omaosalus, kodu- ja töökoha kohandis, abivahendid, puude- ja töövõime hindamine, vaime tervis, lähedase hooldamine jne.
Jätkuvate tegevustena toimusid liikumispuudega inimeste ja lähedaste kogemusnõustamine, info jagamine, huvikaitse (ligipääsetavus, abivahendid, sotsiaaltransport, teenused, kodukohandus jne) ja Facebooki täiendamine.
Koostöös ELILi ja Saaremaa valla sotsiaalosakonnaga organiseerisime õppereisi Anija valda. Osalesine Eesti Puuetega Inimeste Fondi toetusel arenguprojektis koostöös Eesti Reumaliidu ja Eesti Psoriaasiliiduga.
Paraspordi arendamise osas teeme koostööd Eesti Invaspordi Liiduga ja Eesti Reumaliiduga. Üheskoos Sakla Külaarengu Seltsiga korraldasime vabatahtlike abiga parasporti tutvustava päeva Valjala maalinnal. Korraldasime ka boccia mängu õhtuid.
Meie selts sai ka suure tunnustuse osaliseks ning saime Eesti Puuetega Inimeste Koja tunnustuse kui aktiivse huvikaitse ühingu nominent.
Eesti Punase Risti Saaremaa osakonnaga tegime koostööd abivajajate toetamiseks ning annetuste jagamisel.
Teeme ära talgupäeval korrastasime koos vabatahtlikega maja ning hoovi ning ehitasime aeda. Osalesime ka Garaazimüügi päeval
Kuressaare Tänavafestivali raames. Tutvustasime seltsi tegevust, nõustasime ja informeerisime liikumispuudega inimesi ja lähedasi nign kogusime kohvikuga toetust paraadukse taastamise fondi.
Maja funktsionaalsuse tõstmiseks ja sihtgrupi kaasamiseks viisime lõpuni renoveerimisprojektide koostamise ning tutvustamise. Lisaks sellele muutus muinsukaitse kord ning meie NORA maja on nüüd A-kategoorias ehk eriti oluline objekt. Tegelesime uute tingimuste ja kaitsekorraga tingimuste tutvumisega, hädavajalike renoveerimis- ja funktsionaalsuse tõstmise ettevalmistustega ning rahastusvõimaluste otsimisega.
Esimese olulise asjana toimus paraadukse taastamine, mis sai võimalikuks MTÜ Vöimalus, LC Piret, meie liikmete ja üksikannetajate toel.
Jätkub koostöö Eesti Reumaliidu, MTÜ Islanderi ja Saaremaa Reumaühinguga, kes kasutavad meie ruume oma töö korraldamisel ja ürituste läbi viimisel.
Iga kuu käivad mandrilt 3 spetsialisti - proteesimeister ja abivahendite spetsialistid, kes aitavad kaasa kohalike elanike ravi kättesaadavusele, elukvaliteedi parandamisele ning vajaliku teenuse kättesaadavusele.
Ruumide rendiga teenime omatulu maja halduskulude katmiseks ning tegevuse toetamiseks.
Ühingu igapäevase tööga tegelesid lisaks juhatusele ka vabatahtlikud. Juhatuse liikmed tasu ei saanud.
Järgmisel aastal on planeeritud uute liikmete kaasamine, koostöö arendamine sarnaste organisatsioonidega ning kohaliku kogukonna esindajatega, huvikaitse võimekuse tõstmine, teenuste ja tegevuse arendamine, omatulu teenimine ning NORA maja kontseptsiooni ja renoveerimistööde jätkamine.
SAAREMAA LIIKUMISPUUDEGA INIMESTE SELTS MTÜ kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?