SÜDA-EESTI SOTSIAALKESKUS MTÜ
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
SÜDA-EESTI SOTSIAALKESKUS MTÜ hetkeolukord
Juba 325 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding aga tema tegevusi ei jälgi ükski kasutaja. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,7 punktiga ja kommenteeritud 6 korda.
Tegevusaruanne 2023
MTÜ Süda-Eesti Sotsiaalkeskus on loodud oktoobris 2004.a. MTÜ tegevuse eesmärk on sotsiaalsete probleemide lahendamisele kaasaaitamine läbi paindliku ja abivajajakeskse sotsiaalteenuste korraldamise. Ühing näeb oma ülesandeks osutada teenuseid sotsiaalsetele riskirühmadele (sõltuvusprobleemidega inimesed, erivajadusega inimesed, vanurid ja puudega inimesed jt) nende parema iseseisva toimetuleku soodustamiseks.
MTÜ tööd korraldab juhatus. Juhatus on 2-liikmeline.
2023. aastal läbiviidud tegevused: (cid:127) Koostöö Eesti Töötukassaga:
Võlanõustamise teenus - teenust sai Eesti Töötukassa vahendusel perioodil jaanuar-mai 2023 kokku 30 klienti.
(cid:127) Koostöö Järvamaa omavalitsustega:
Võlanõustamise teenus - teenusele suunati KOV-ide poolt 28 klienti (7 Paide linnast, 7 Järva vallast, 13 Türi vallast ja 1 Kehtna vallast). Lisaks osutati teenust ise pöördujatele hinnakirja alusel.
Tugiisikuteenus - MTÜ osutas puudega lastele tugiisikuteenust Järva valla erinevates lasteasutustes. Teenusel viibis 4 last.
(cid:127) Koostöö Tervise Arengu Instituudiga:
Kahjude vähendamise teenus - teenuse eesmärk on HIV nakkuse ja teiste vere ning seksuaalsel teel levivate infektsioonide ennetamine sõltlaste hulgas. Teenuse hulka kuuluvad ohutu süstimise ning tervisealane nõustamine ja süstalde/nõelte vahetus ning tagastatud süstalde/nõelte utiliseerimine. Naloksooni kasutamise nõustamine üledooside ennetuseks, klientide ja nende lähedaste psühholoogiline ja sotsiaalne nõustamine ning HIV-testimise korraldamine (vastavalt seadusandlusele). Keskuses töötab kahjude vähendaja ja sotsiaaltöötaja.
Võimalik on saada psühholoogiteenust. Keskmiselt oli kuus 336 kliendikontakti, sh 252 süstlavahetuse kontakti. Jagati keskmiselt 854 süstalt kuus. Rasedusteste jagati kuus 11, HIV-koduteste jagati kuus keskmiselt 1- 2.
(cid:127) Järvamaa Toidupanga tegevus: 2023.a jagas Järvamaa Toidupank kokku 44 000 kg erinevaid toiduaineid. Sellest enamus moodustas poodidest kogutud toidukaup. Õhtuseid toidukogumisi tehti igapäevaselt Paide ja Türi Rimidest ning Paide Maksimarketist.
Tavapärast toiduabi vähemalt korra kuus sai keskmiselt 200 Järvamaa peret, lisaks pered, kes saavad toitu läbi partnerite - MTÜ Lasterikkad,
Türi Misjoni kogudus, Paide Baptisti kogudus.
EL toiduabi jagamine toimus kolm korda. Kokku jagati 18 230 kg toiduaineid, aastas komplekteeriti 2 038 toiduabi pakki.
(cid:127) Projekt "55+ Kuidas edasi?"
Oktoobris 2020.a alanud projekti eesmärk oli suurendada 55 aastaste ja vanemate tööturult kõrvalejäänud inimeste elukvaliteeti ja toetada nende tööle asumist ja tööl püsimist. Projekti periood oli 01.10.2020-31.12.2022. Seireperiood 6 kuud langes aastasse 2023. Projektis osales kokku 60 inimest, kellest tööle sai 10. Lisaks 5 inimest, kes töötasid osalise koormusega ja lühiajaliste lepingutega.
2024. aastal jätkatakse kahjude vähendamise teenuse, nõustamisteenuste ning Toidupanga tegevustega.
SÜDA-EESTI SOTSIAALKESKUS MTÜ kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?