PEAASJAD MTÜ
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
PEAASJAD MTÜ hetkeolukord
Juba 1789 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 3 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 3,0 punktiga ja kommenteeritud 4 korda.
Tegevusaruanne 2022
MTÜ Peaasjad on vastavalt põhikirjale täitmas oma asutamise eesmärke.
Peamisteks eesmärkideks on vaimse tervise edendamine ning vaimse tervise edendamise alase teavitustöö ja koolituste läbiviimine.
Teavitustöö toimus läbi veebiportaali Peaasi.ee ning avalikus meedias ilmunud vaimse tervise teemaliste artiklite, osalemiste konverentsidel, teavituskampaaniate. Aktiivne tegevus toimus ka läbi sotsiaalmeedia.
Aastal 2022 pakkusime jätkuvalt e-nõustamist abi saamise küsimustes, noorte nõustamist, pakkusime nii projektide raames kui teenusena vaimse tervise alaseid koolitusi. Suurema mõju saame tuua Austraaliast pärit Headspace keskuste ja Orygen mudeli kasutamisel noorte nõustamisteenusel, mis Eestis saab tuntuks Peahea nime all.
Peamisteks partneriteks olid Sotsiaalministeerium, Eesti Haigekassa, Heateo Mõjufond, Playtech, sel aastal lisandus olulise partnerina Haridus-ja teadusministeerium, koostööd tegime ka mitme kohaliku omavalitsusega, tihedamini Tartu ja Tallinna linnaga. Eesti Pagulasabiga tegime koostööd uue sekkumise MindSpring maaletoomisel. Tegevuste mõju uurimisel oleme alustanud koostööd
Tartu Ülikooli ja Tallinna Ülikooliga.
MTÜ juhatus ning teised meeskonnaliikmed on loonud aktiivselt kontakte teiste vaimse tervise valdkonnas tegutsevate organisatsioonidega nii Eestis kui mujal Euroopas. MTÜ kuulub Eesti
Vaimse Tervise ja Heaolu Koalitsiooni VATEK nõukogusse.
Ühingul on 13 liiget.
Aasta 2022 numbrites:
Koolitused: Kokku korraldasime 120 vaimse tervise esmaabi koolitust, kus osales 1591 inimest, kellest 413 olid õpetajad.
Neist koolitustest 6 olid vene keelsed, millel osales 73 inimest ning 3 inglise keelsed 52-le osalejale.
Kokku on 2022. aasta lõpuks koolitatud 5530 esmaabi andjat Eestis.
Viisime ellu lisaks teisi vaimse tervise teemalisi koolitusi 168 korral kokku 6569 inimesele mahus 22215 minutit.
Nõustamine: E-nõustamisel osales 4166 inimest. Noortenõustamisel osales 585 noort.
Teavitus: Toimus kevadine vaimse tervise vitamiinide kampaania ning sügisene meeste vaimse tervise kampaania. Järeluuringu andmetel teab organisatsiooni 40% eestimaalastest. Veebiportaali külastas 1,2 miljonit unikaalset kasutajat. FBs on Peaasjal 18 tuhat ja IGs 4800 jälgijat.
Peaasi.ee-ga seotud meedikajastusi ilmus 2022 aastal 1470.
Meeskond: Aasta jooksul värbasime 29 uut meeskonnaliiget. Kokku on Peaasjade meeskonnas 90 inimest, kellest 26 alustavad tööd 2023 aasta jaanuaris.
Annetused: Kogusime annetusi summas 43917,02, millest suurem osa on kasutatud vaimse tervise esmaabi koolituste pakkumiseks prioriteetsetele sihtrühmadele.
Aastal 2023 kavatseme ülaltoodud tegevusi jätkata, arendada e-lahendusi vaimse tervise teenuste kättesaadavuse parandamiseks, vaimse tervise esmaabi pakkumist, tegeleda uute teenuste arendamisega ning edendada noortele suunatud lühisekkumiste mudelit. Suurema rahvusvahelise koostööprojektina alustab tegevust Euroopa Komisjoni projekt „Lets Talk About Children in
Europe“, mille raames soovime muuta Räägime Lastest mõtteviisi käepäraseks meie ühiskonnas.
PEAASJAD MTÜ kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?