TARTU MILL AS
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
TARTU MILL AS hetkeolukord
Juba 17 692 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 80 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,4 punktiga ja kommenteeritud 12 korda.
Tegevusaruanne 2023
Sissejuhatus
AS Tartu Mill 2023. aasta majandustegevus hõlmas vastavalt põhikirjale nisu-, rukkijahu ja kama tootmist ning turustamist, samuti teravilja, vahenduskauba, lao- ja transporditeenuste müüki.
Tulud, kulud ja kasum 2023. aastal moodustas AS Tartu Mill müügitulu 72 160 075 eurot, eelmise aastaga võrreldes suurenes käive 9,08%. Müügitulus suurenes omatoodangu müük 12,39%. Omatoodangu müük väljapoole Eestit moodustas toodangu müügitulust 33,42%. AS Tartu Mill puhaskasumiks kujunes 6 993 785 eurot.
Ettevõtte müügitulu suurenemine oli peamiselt tingitud Läti tütarettevõttele müüdava omatoodangu mahu kasvust. Lisaks mõjutas ettevõtte finantsnäitajaid ühekordsest börsitehingust saadud tulu summas 1 845 346 eurot, mis on kajastatud finantstulude ja -kulude koosseisus.
Investeeringud
Ettevõte panustab jätkuvalt tootmisprotsessi efektiivsuse tõstmisesse. Aruandeaastal investeeriti uute põhivara soetamisele ja olemasoleva parendamisele kokku 1 575 563 eurot.
Aruandeaastal valmis tootmise abihoone ümberehitus tehnikaosakonnale. Kasutusele võeti ettevõtte uus kodulehekülg. Täiendavalt renoveeriti olemasolevaid hooneid ja tehti parendustöid nisu- ja rukkiveskile, et kasutada veelgi efektiivsemalt elektrienegiat, parandada ressursitõhusust ning seeläbi panustada keskkonnahoidu. Osteti uued mahutid, mis ootavad veel täiendavaid lisainvesteeringuid. Nagu iga-aastaselt uuendati ka aruandeaastal ettevõtte masinaparki.
Laenude teenindamine ja maksevõime
AS Tartu Mill arvelduslaenu limiit on 3 835 000 eurot. Pikaajalist pangalaenu maksti tagasi 2023. aastal 717 766 eurot. Teravilja ostuks võeti 13 000 000 eurot käibekapitali laenu.
Personal
AS Tartu Mill keskmine töötajate arv majandusaastal oli 57 töötajat. Ettevõtte 2023. aasta tööjõukulud olid 2 585 801 eurot. Juhatuse ja nõukogu liikmetele maksti tasu 60 600 eurot.
Sotsiaalsed mõjud
AS Tartu Mill kasutab tootmisprotsessis valdavas enamuses kohalikku toorainet. Teravilja tarnijate ja omatoodangu klientide hinnakujundus on läbipaistev ja baseerub rahvusvaheliste teraviljaturgude hinnapoliitikal.
Tegevuskeskkonda mõjutavad tegurid
Peamised tegevuskeskkonda mõjutavad tegurid olid 2023. aastal tooraine hinnaga toimunud muudatused. 2022. aastal tõusid oluliselt viljahinnad seoses sündmustega Ukrainas, mis tõstis üleüldist ebakindlust maailmas. Selle mõjust tingitult tõusis toote omahind samas kui müügihindade suurenemine toimus viitega. See omakorda mõjutas ettevõtte mõlema aasta finantstulemusi.
Valuutakursi oluline risk ettevõttel puudub kuna tehingud toimuvad peamiselt eurodes. Intressimäära risk on seonduvalt Euriboriga olemas, aga juhtkond on kasutusele võtnud meetmed, et selle negatiivset mõju minimeerida.
Kestlikkus ja ESG aruanne
Ettevõte tegeleb peamiste standardinõuete analüüsiga. Läbirääkimised erinevate koostöövõimaluste osas seoses ESG ja kliimamõju teemadega on pooleli. Selle raames on välja töötamisel ESG strateegia ja eesmärgid ning tegevused, millega viia ellu ja mõõta seatud eesmärkide saavutamist. On koosatatud tegevuskava, millest lähtuda ja mis võtta aluseks järgmistel etappidel.
Eesmärgid järgmiseks majandusaastaks
AS Tartu Mill põhieesmärgiks järgmisel majandusaastal on sortimendi täiustamine ning olemasoleva turupositsiooni säilitamine ja kindlustamine.
Tõsta tootmise efektiivsust, arendada edasi logistika- ja IT süsteeme ning investeerida küberturvalisuse tagamisse.
TARTU MILL AS kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?